ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Realme Watch

Realme Watch – smartwatch, który nie powinien tak wyglądać

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Realme Watch pojawił się na pierwszych grafikach i choć firma jeszcze oficjalnie nie zaprezentowała sprzętu, to chyba lepiej. Trudno uwierzyć w to, co się widzi, bo wygląd zegarka przypomina bardziej zabawkę, niż urządzenie, które może konkurować z produktami Xiaomi, Huawei czy Samsunga. Wygląda na to, że tym razem Realme samo postanowiło strzelić sobie w stopę.

Realme Watch – pierwsze szczegóły

Można narzekać na to, że producenci smartwatchy wzorują się na Apple, a niektóre sprzęty przypominają Apple Watch właśnie. Tutaj podobieństwa także mogą być widoczne, ale nie to boli najbardziej. Najbardziej boli ogromna ramka na wyświetlaczu, która będzie przysłaniała część urządzenia. Tym samym zmniejszy się powierzchnia ekranu, z której można korzystać, a nie oszukujmy się, na smartwatchach każdy jej skrawek jest na wagę złota. Tutaj jeszcze dodatkowo dostaniemy sporej wielkości logo producenta.

Realme Watch
Fot. Realme Watch / XDA-Developers

Skończmy jednak narzekanie na wygląd i przyjrzyjmy się na chwilę samej specyfikacji. Wiadomo, że Realme Watch ma mieć przekątną 1,4 cala, co przełoży się na rozdzielczość 320×320 pikseli. Sam wyświetlacz ma być wykonany w technologii TFT LCD, a zegarek ma działać na autorskim systemie. Czyli widzimy tutaj nawiązania do tego, co zrobił Huawei ze swoimi zegarkami. Miejmy nadzieję, że będzie to działało przynajmniej przyzwoicie. Bateria urządzenia ma mieć pojemność 160 mAh, ale to przełożyć ma się na tydzień pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz też: Nowa funkcja w Honor Magic Watch 2

Realme Watch ma łączyć się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 5.0. Co więcej, urządzenie ma pozwalać na mierzenie SpO2, czyli szacunkową ilość nasycenia krwi tlenem. Do tego dojdą jeszcze standardowe funkcje sportowe. Ma pojawić się także funkcja sterowania aparatem w sparowanym smartfonie oraz muzyką. Nie wiadomo jeszcze czy sprzęt pojawi się tylko w Indiach, ale prawdopodobnie na początku tak się stanie. Tajemnicą zostaje też nazwa sprzętu, ale skoro mieliśmy Realme Band, to Watch także powinno się przyjąć. Zobaczymy jeszcze, ile trzeba będzie za sprzęt zapłacić. W końcu wygląd można jakoś przełknąć. Można?

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy