Smartwatch z 6-calowym wyświetlaczem – tak będzie wyglądać nasza przyszłość?

Newsy

arubixs smartwatch smartfon phablet

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Filmy z gatunku science-fiction pokazują nam jak może wyglądać nasza przyszłość. Wśród nich jest wiele koncepcji inteligentnych urządzeń noszonych na rękach. Już dzisiaj można zakupić smartwatche, które nawiązują do tej idei, ale dopiero firma Arubixs przedstawiła koncept rodem ze srebrnego ekranu.

 

Wymieniony w pierwszym akapicie producent uznał, że można połączyć modę na phablety i smartwatche. Najlepiej ten koncept pokazuje następujący filmik stworzony przez Arubixs:

 

 

Skoro już wiadomo o co chodzi to przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji:

 

  • elastyczna kevlarowa obudowa;
  • 6-calowy wyświetlacz TFT;
  • 2 GB RAM;
  • 64 GB wbudowanej pamięci;
  • akumulator o pojemności 3200 mAh;
  • najnowszy system Android;
  • wodo- i kurzoodporność;
  • obsługa gestów i mowy.

 

Wszystko prezentuje się naprawdę interesująco. Phablet z 6-calowym wyświetlaczem ciężko zmieścić w kieszeni, więc w tym wypadku po prostu założymy go na rękę. Jednak do wprowadzenia tego modelu do sprzedaży jeszcze daleka droga, gdyż jest to obecnie propozycja przedstawiona na Indiegogo (portal pokroju Kickstartera) i są zbierane dopiero środki na rozbudowę konceptu. W chwili pisania tego newsa zebrano niecałe 14 000 dolarów z docelowych 300 000.

 

Niemniej jednak plany praktycznie nieznanej nam firmy Arubixs są naprawdę interesujące i już w 2016 roku producent ma zamiar wprowadzić bardziej kompaktowy model z 4-calowym wyświetlaczem. Jak Wam widzi się taka przyszłość?

 

 

źródło: cnet.com

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x