gamestop1

Większość osób, które miało do czynienia z tabletem może potwierdzić, że granie na tak dużym ekranie jest nieporównywalnie lepsze, niż na smartfonie. Dzięki dominacji układu od Nvidii, tytuły wychodziły ściśle zoptymalizowane do hardware’u, a mobilna rozrywka zrobiła krok naprzód. Czy szykuje się kolejny przełom?

Jeden z największych detalicznych sprzedawców gier, amerykański GameStop, poinformował, że ma zamiar wprowadzić prawidziwy tablet do gier. Jako system operacyjny do swojego projektu wybrał Androida. Na urządzeniu znajdziemy kilka preinstalowanych gier, a dyrektor firmy, Tony Bartel, obiecuje korzystanie z zasobów chmury. Kto wie, być może będziemy mieli do czynienia z odpowiednikiem OnLive, gdzie moc podzespołów przestaje mieć znaczenie? Mamy taką nadzieję, dzięki temu produkt nie straciłby szybko na użyteczności.

Na obecną chwilę nie wiemy, kto wyprodukuje urządzenie, mimo że decyzja już zapadła i aktualnie już odbywają się stosowne testy. Tony Bartel obiecuje użytkownikom rzeczy, jakich nie dostaniemy nigdzie indziej. Co może być aż tak przełomowe? Na razie znamy jeden element – osobny kontroler. GameStop twierdzi, że granie w takie tytuły jak 'Modern Warfare 3′ wyłącznie przy pomocy ekranu dotykowego nie jest dobrym pomysłem. Póki co, nie ma wielu gier, które zostały zaprojektowane do korzystania z zewnętrznego kontrolera. Jest ich kilka, a kolejne nadchodzą. Nie wyobrażamy sobie rozrywki na tablecie bez kontrolera… więc go stworzyliśmy.

Firma planuje nawiązanie współpracy z szerokim gronem deweloperów – wiadomo, bez wsparcia pomysł prędzej czy później upadnie. Urządzenie ma trafić do klientów prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Waszym zdaniem na rynku jest jeszcze miejsce dla takiego tabletu?

źródło: androidguys.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński