LG-G-Flex-660x330

 

Prawie rok temu poznaliśmy pierwsze smartfony z wygiętymi ekranami, więc zgodnie z prawami rynku najwyższy czas na następców. Na ile model Samsunga – Galaxy Round był bardzo nieudany i chyba został zastąpiony przez Note Edge, to LG G Flex został ciepło przyjęty. Nie powinno więc dziwić, że zaczynają docierać do nas pierwsze informacje o jego następcy.

 

Źródła w kierownictwie LG India podają, że następca pierwszego wygiętego smartfonu firmy zostanie wyposażony w mniejszy niż 6 calowy ekran, za to z martycą o wyższej rozdzielczości. Da to akceptowalne wśród flagowców zagęszczenie pikseli na poziomie ok. 245dpi. Wprawdzie informator wspomina, że LG G Flex 2 będzie miał rozdzielczość wyższą niż Full HD, ale prawdopodobnie nie powinniśmy liczyć na QHD.

 

LG G Flex z tłumu wyróżniały przede wszystkim dwie cechy. Mowa oczywiście o wygiętym ekranie oraz pleckach pokrytych materiałem samoleczącym niewielkie ryski. Co do zakrzywienia następcy nie powinniśmy mieć wątpliwości, jednak źródło nie wspomina nic o technologi Self-Healing, więc możliwe, że nie zobaczymy jej w Flex 2.

 

LG G Flex 2 trafi na sklepowe półki prawdopodobnie jeszcze przed końcem roku. Tradycyjnie najpierw na rodzimym dla producenta rynku. Niestety nie wiemy ile będziemy musieli za niego zapłacić.

 

 

Źródło: Gizbot.com via Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.