Usługi takie jak YouTube wprowadziły dedykowane aplikacje dla dzieci, które pozwalają na tworzenie treści odpowiednich dla tego przedziału wiekowego. Spotify podąża za tym przykładem z własną aplikacją przyjazną najmłodszym. Ta wystartowała już oficjalnie i jest dostępna na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Francji. Jednak z czasem ma trafić na pozostałe rynki, na których działa dorosła wersja programu.

Spotify Kids

Spotify Kids

Spotify Kids oferuje ponad 8 tysięcy piosenek i 125 list odtwarzania. Są one dostosowane do potrzeb dzieci i pozwalają rodzicom na tworzenie własnych list odtwarzania dedykowanych ich dzieciom. W zeszłym roku serwis wprowadził nową wersję swojego planu Premium Family, która zawierała opcję kontroli rodzicielskiej. Opcja ta będzie rzecz jasna domyślnie aktywna dla każdego konta w Spotify Kids. Poza muzyką dostępne są nawet bajki na dobranoc. W ofercie znajdziemy także kołysanki i kojącą muzykę, która pomaga dzieciom zasnąć. Mają się także pojawić dedykowane dzieciom podcasty.

Zobacz też: Oszczędzaj pakiet danych dzięki nowej Operze

Spotify Kids był początkowo w fazie beta w Irlandii, a następnie powoli został wydany do innych krajów, takich jak Szwecja, Australia i Meksyk. Dziś aplikacja została uruchomiona oficjalnie i jednocześnie trafiła do USA, Kanady i Francji. Spotify Kids dodaje również treści edukacyjne. Mają one wspierać naukę liczenia, alfabetu i prostej wiedzy o świecie. Firma dodała niedawno nową playlistę skoncentrowaną na dobrej higienie osobistej, prawdopodobnie w odpowiedzi na pandemię Covid-19. Nie wiadomo jeszcze, kiedy aplikacja oficjalnie trafi na polski rynek. Biorąc pod uwagę, że wymaga to zebrania odpowiednich treści w naszym języku, to może to trochę potrwać. Mam również nadzieję, że w przypadku najmłodszych będzie to jedynie uzupełnienie pracy rodziców z dzieckiem, a nie jej substytut. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.