bank pocztowy face id

Bank Pocztowy z obsługą Face ID w aplikacji, ale tylko u posiadaczy sprzętu Apple

Newsy

Bank Pocztowy poinformował, że jego aplikacja mobilna EnveloBank obsługuje Face ID. Z opcji logowania za pomocą rozpoznawania twarzy mogą korzystać jednak wyłącznie posiadacze urządzeń firmy Apple.

Bank Pocztowy obsługuje Face ID w aplikacji Envelo. Do czego jest wykorzystywana technologia?

Użytkownicy aplikacji EnveloBank mogą przy pomocy Face ID logować się do bankowości internetowej. Możliwe jest również zatwierdzanie w ten sposób przelewów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]
bank pocztowy face id

Rozwiązanie zostało przygotowane dla użytkowników sprzętu Apple. Skorzystają posiadacze następujących modeli smartfonów oraz tabletów:

  • iPhone X
  • iPhone XR
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPad Pro 11″ (3. gen.)
  • iPad Pro 12,9″ (3 gen.)

Żeby skorzystać z opcji FaceID w bankowości mobilnej Banku Pocztowego, trzeba zdefiniować swoją mapę twarzy na jednym z wymienionych urządzeń Apple. Następnie należy zalogować się do najnowszej wersji aplikacji EnveloBank. W menu Ustawienia, w zakładce Logowanie i autoryzacja, trzeba wybrać opcję Autoryzacja FaceID, a potem zatwierdzić swoją decyzję kodem PIN. W przypadku ewentualnych trudności z rozpoznaniem twarzy użytkownika przy pomocy FaceID aplikacja EnveloBanku poprosi o dodatkową autoryzację z użyciem kodu PIN.

Czytaj także: Darmowe dostawy na Allegro potrwają dłużej! Nowe warunki akcji

Dla klientów Banku Pocztowego korzystających z bankowości internetowej poza aplikacją również zostały zaplanowane ułatwienia. Dodatkowa autoryzacja kodem SMS będzie wymagana tylko raz na 3 miesiące. System będzie prosił o dodatkową autoryzację także wtedy, gdy użytkownik będzie chciał wykonać niektóre szczególne działania.

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x