koniec wsparcia dla popularnych xiaomi

Koniec wsparcia dla popularnych smartfonów Xiaomi – o jakie modele chodzi?

1 minuta czytania
Komentarze

Wszystko wskazuje na to, że nieuchronnie zbliża się koniec wsparcia dla bardzo popularnych smartfonów Xiaomi. Chodzi o modele obecne na rynku już od 2 lat, a nawet dłużej. Są to jednak telefony wciąż używane przez niemałą grupę ludzi.

Koniec wsparcia dla popularnych smartfonów Xiaomi – kiedy nastąpi i jakich modeli dotyczy?

Przewidywane zakończenie wspierania smartfonów aktualizacjami przez Xiaomi dotyczy następujących modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5. Choć urządzenia te do najnowszych nie należą, to wciąż są w stanie zapewnić przyzwoite osiągi, z których część użytkowników będzie zadowolona.

koniec wsparcia dla popularnych xiaomi

Od 19 czerwca 2020 Xiaomi ma kończyć wsparcie rozwojowej wersji MIUI dla wcześniej wspomnianej grupy smartfonów. Przewiduje się, że w okolicach tego terminu chiński producent zapewni urządzeniom nową, stabilną wersję oprogramowania. Gdy to jednak nastąpi, użytkownicy Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3 oraz Remi Note 5 na dalsze wsparcie od Xiaomi nie będą mogli już liczyć. O planowanym zakończeniu wsparcia świat dowiedział się z komunikatu dotyczącego aktualizacji dziennej MIUI (wersja 20.3.26). Zespół MIUI poinformował w nim także właśnie o zbliżającym się końcu wsparcia wersji rozwojowej w niektórych z modeli.

Czytaj także: Nowa maseczka od Xiaomi – większa wygoda i bezpieczeństwo

Wspomniane smartfony (a przynajmniej niektóre z nich) już od jakiegoś czasu otrzymują aktualizacje rzadziej od ich nowszych odpowiedników. W dodatku niewiele zmieniają one na lepsze. Także ostatnie aktualizacje zabezpieczeń miały miejsce często kilka miesięcy temu.

źródło: Mi Community China / MIUI Polska

Motyw