Xiaomi Mi A2 Lite

Xiaomi Mi A2 Lite z Android 10 – OTA trafia już do użytkowników

2 minuty czytania
Komentarze

Stało się. Xiaomi Mi A2 Lite z Android 10 nie jest już tylko plotką czy marzeniem posiadaczy smartfona, ale czymś, na co powinni już czekać. Pierwsze OTA trafiają już ponoć do użytkowników, a to oznacza, że jedyne co można teraz zrobić, to cierpliwie czekać. Wygląda więc na to, że program Android One ma jednak trochę sensu.

Xiaomi Mi A2 Lite z Android 10
Fot. Xiaomi

Seria A od Xiaomi jest wyjątkowo nierówna. O ile model A2 oraz wersja Lite, pokazały, że da się zrobić taniego i dobrego smartfona, to już wersja A3 zdawała się być lekkim rozczarowaniem. Owszem, Xiaomi Mi A3 miało ekran AMOLED, ale już jego rozdzielczość była niższa, niż w przypadku wersji Mi A2 Lite. Sam „skok” procesora nie robił większego wrażania, bo w zestawieniu z normalnym A2, różnica była niewielka. Lepsze kamery nie każdego satysfakcjonowały, a przynajmniej wielu spodziewało się po A3 czegoś więcej.

Xiaomi Mi A2 Lite z Android 10

Tymczasem model, który ma już ponad dwa lata, doczeka się w końcu drugiej dużej aktualizacji Androida. Teoretycznie można się było tego spodziewać, bo takie są założenia programu Android One, ale ostatnio o aktualizacji smartfona było wyjątkowo cicho. Tymczasem Xiaomi Mi A2 Lite z Android 10 jest już pewien. Potwierdzono to na oficjalnym forum Xiaomi, a sama paczka ma numer V11.0.2.0.QDLMIXM. I co ważne, jest to wersja globalna, czyli powinna trafić już do wszystkich posiadaczy Xiaomi Mi A2 Lite.

Zobacz też: Nintendo PlayStation sprzedane

Przypadek Xiaomi Mi A2 Lite pokazuje, że faktycznie warto zainteresować się smartfonami należącymi do programu Android One. Przynajmniej wtedy, kiedy zależy nam na w miarę szybko aktualizowanym urządzeniu. O ile same łatki bezpieczeństwa przychodzą regularnie w odstępie miesięcznym, to już na duże aktualizacje trzeba trochę poczekać. Nie zmienia to jednak tego, że te i tak pojawiają się czasem szybciej, niż u niektórych flagowych urządzeń. Teraz posiadacze Xiaomi Mi A2 Lite mogą jedynie cierpliwie czekać i liczyć na to, że nie będzie żadnych problemów z Android 10 na pokładzie ich smartfonów.

Źródło: GSM Arena / Xiaomi

Motyw