ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4 pomoże poruszać się osobom niepełnosprawnym

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
ultrasonic cover

LG G3 ma swoje Quick Circle, HTC M8 może się pochwalić Dot View, ale raczej żaden z nich nie przebije nowego gadżetu Samsunga, który nie chce zwyczajnie przyspieszyć nawigowania po interfejsie, nadać urządzeniu niebanalny wygląd czy stanowić zwyczajną ochronę przed upadkiem. Obudowa Ultrasonic Cover niesie ze sobą pomoc dla niedowidzących.

Samsung pracuje właśnie nad stworzeniem obudowy Ultrasonic Cover dla Samsunga Galaxy Note 4. Jednakże jak już wyżej wspomniałem, nie będzie to zwyczajne, ładne etui, w które wsadzimy naszego smartfona. Ultrasonic Cover wyposażony jest w czujnik ultradźwięku, którego zadaniem jest sygnalizowanie zagrożenia na drodze osobom niewidomym lub niedowidzącym. Jak to działa?

Jeśli jakaś przeszkoda znajdzie się w zasięgu urządzenia to w stronę użytkownika zostanie przesłane powiadomienie w formie wibracji lub też za pomocą asystenta głosowego. Dzięki temu osoby gorzej widzące będą mogły śmielej poruszać się w nieznanym otoczeniu bez większego narażania swojego zdrowia – czujniki mają zasięg do dwóch metrów. Ponadto Ultrasonic Cover będzie posiadał różne zakresy działania sygnałów ultradźwiękowych – krótki, średni oraz długi.

ultrasonic cover 1

Na zdjęciach możemy zobaczyć, jak taka obudowa wygląda na Samsung Galaxy Core Advance. Trzeba przyznać, że skutecznie wyróżnia się z tłumu oklepanych etui, ale to tylko za sprawą nietypowego kształtu w górnej części. Całościowo produkt prezentuje się bardzo sympatycznie, a stonowany kolor nadaje wrażenie zupełnej normalności. Summa summarum nie o wygląd tu idzie, a funkcjonalność.

Muszę przyznać, że tym Samsung mnie kupił. Taka obudowa to świetny pomysł, gdyż łączy w sobie i ochronę, i pomoc niepełnosprawnym. Z drugiej strony tworzenie Ultrasonic Cover dla Note 4 to niezły chwyt marketingowy, ale myślę, że w tym przypadku możemy przymknąć na to oko.

A co Wy sądzicie o pomyśle Samsunga? Taka obudowa to z pewnością lepszy gadżet niż czujnik UV.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy