Po tym, jak coraz więcej uczestników zaczęło się wycofywać z udziału w konferencji GDC 2020, jej organizatorzy postanowili ją odwołać. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jak łatwo się domyślić jest epidemia koronawirusa. Z firm, które odmówiły bezpośredniej obecności, jedynie Microsoft nie odwołał całkowicie swojego udziału. Zamiast tego obiecał zorganizować wszystkie panele dyskusyjne w formie telekonferencji. Wciąż nie wiadomo czy te się odbędą, zważywszy na odwołanie imprezy.

GDC 2020 odwołane

Nie oznacza to jednak, że GDC 2020 się nie odbędzie. Organizatorzy obiecali już, że jeśli sytuacja na to pozwoli, to jej termin zostanie wyznaczony na miesiące letnie. Co ciekawe ogłoszenie wstrzymania imprezy nastąpiło w ciągu kilku godzin od ogłoszenia kolejnego przypadku koronawirusa w Kalifornii. Organizatorzy GDC wydali następujące oświadczenie:

Po ścisłych konsultacjach z naszymi partnerami z branży deweloperskiej i społecznością na całym świecie podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu Konferencji Deweloperów Gier. Spędziwszy ostatni rok na przygotowaniach do pokazu z naszymi doradcami, prelegentami, wystawcami i partnerami wydarzenia, jesteśmy naprawdę zdenerwowani i rozczarowani, że nie możemy Was w tym czasie gościć. Chcemy podziękować wszystkim naszym klientom i partnerom za wsparcie, otwarte dyskusje i zachętę. Jak wszyscy nam przypominają, wielkie rzeczy dzieją się, gdy społeczność spotyka się i łączy na GDC. Z tego powodu zamierzamy w pełni zorganizować wydarzenie GDC w późniejszym okresie roku. Będziemy współpracować z naszymi partnerami w celu dopracowania szczegółów i podzielimy się więcej informacjami na temat naszych planów w nadchodzących tygodniach.

Zobacz też:Vivo Z6 5G oficjalnie – średniak dla wymagających

Osoby, które planowały wziąć udział w tym wydarzeniu, powinny otrzymać maila z odpowiedziami na niektóre z pytań. Znajdą tam informacje na temat zwrotu pieniędzy za karnety i hotele zarezerwowane w ramach bloku konferencyjnego. W tej chwili plan jest taki, aby spora część prezentacji odbyła się w formie transmisji wideo. Po MWC 2020, F8 2020 i Geneva Motor Show jest to kolejna odwołana impreza. Obawiam się, że to dopiero początek i ten rok może być dość ubogi w tego typu wydarzenia.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.