galaxy s8 bez androida 10

Samsungi Galaxy S8, S8 Plus i Note 8 bez Androida 10 – to już pewne

1 minuta czytania
Komentarze

To, że Samsung Galaxy S8 raczej pozostanie bez aktualizacji do Androida 10, podobnie jak wersja z plusem tego telefonu i model Note z tego samego roku, było do przewidzenia. Wspominaliśmy o tym miesiąc temu. Wtedy jednak pojawiały się jeszcze pogłoski dające użytkownikom modeli S8, S8 Plus oraz Note 8 nadzieję na update do kolejnej wersji systemu z zielonym robotem. Dziś mamy już pewność: takiej aktualizacji nie będzie.

Galaxy S8, S8 Plus i Note 8 bez Androida 10 – Samsung potwierdza

Opisywane smartfony zadebiutowały na rynku w 2017 roku i otrzymały już dwie duże aktualizacje. Za Androida Nougat na telefonach pojawił się Android Oreo. Użytkownicy S8, S8 Plus oraz Note’a 8 otrzymali jeszcze update do Androida Pie. Samsung uznał, że to wystarczy.

galaxy s8 bez androida 10

Południowokoreański producent elektroniki zdecydowanie zaprzeczył doniesieniom mówiącym, że flagowe modele z serii Galaxy S i Galaxy Note z 2017 roku otrzymają aktualizację do ONE UI 2.0 bazującej na Androidzie 10. Oczekiwania niektórych użytkowników smartfonów Samsunga były związane z informacjami od jednego z działów serwisowych firmy. Teorie o Androidzie 10 dla flagowców z 2017 roku okazały się jednak nieprawdziwe. Część osób podejrzewała taki scenariusz. Powodem było nieuwzględnienie S8, S8 Plus oraz Note 8 w oficjalnym harmonogramie aktualizacji do nowego systemu.

Czytaj także: Szybkie ładowanie to obecnie norma, ale to Samsung Galaxy S20 jako pierwszy dostał odpowiedni certyfikat

Brak najnowszego Androida na wspomniane telefony nie oznacza jednak, że Samsung całkowicie przestał się nimi interesować. Smartfony te nadal otrzymują aktualizacje bezpieczeństwa. Ostatnie poprawki pojawiły się jeszcze w tym miesiącu. Ciężko jednak dokładnie określić, przez jak długi czas aktualizacje będą się pojawiać.

źródło: gizchina.com

Motyw