Wielki sukces CD Projekt RED w Europie

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Kolejny wielki sukces CD Projekt RED. Twórcy wirtualny przygód Geralta z Rivii zostali właśnie drugim najbardziej dochodowym deweloperem w Europie. Przed Polakami stoi tylko wydający po kilka tytułów AAA rocznie koncern Ubisoft, którego kapitalizacja sięga około 38 miliardów złotych. Różnica między nimi nie jest jednak nie do przeskoczenia. Wszystko zależy w głównej mierze od tego, jak Cyberpunk 2077 przyjmie się na rynku.

CD Projekt RED drugim najbardziej dochodowym deweloperem w Europe

sukces CD Projekt RED

Sukces CD Projekt RED jest dość zaskakujący, zważywszy na fakt, że firma stworzyła tak naprawdę tylko serię gier Wiedźmin. W porównaniu do zajmującego pierwsze miejsce Ubisoftu jest to znikoma ilość wydanych tytułów. Francuski gigant posiada 49 zespołów zatrudniających blisko 16 000 deweloperów na całym świecie. Nie zmienia jednak to faktu, że to właśnie CD Projekt RED stworzył grę, uznawaną przez wiele osób za najlepszą grę obecnej generacji. To właśnie wielki sukces Wiedźmina 3 spowodował, że polska firma może pochwalić się tak dobrymi wynikami finansowymi. Niedawno twórcy przygód Geralta ogłosili, że przychody ze sprzedaży Wiedźmina 3: Dziki Gon na Steam od 1 października 2018 roku przekroczyły już 50 mln dolarów. Kwota ta na pewno jest większa, bowiem gra dostępna jest również na kilku innych platformach. Jest to również pokłosie dużej popularności serialu stworzonego przez Netfliksa.

Zobacz też: Telewizja ma większy wpływ na życie Polaków niż na obywateli innych krajów

Osiągnięcie tak wysokiego wyniku finansowego ma swoje odzwierciedlenie również na polskiej giełdzie. CD Projekt jest obecnie trzecią największą spółką na GPW. Aktualnie tylko PKO BP i PZU mogą pochwalić się lepszymi rezultatami. Warto jednak wspomnieć, że udało się wyprzedzić między innymi takie spółki jak PKN Orlen, Santander Bank Polska czy też Cyfrowy Polsat. W najbliższych miesiącach wynik finansowy CD Projekt może się jeszcze bardziej zmienić. Czeka nas bowiem prezentacja jednej z najbardziej oczekiwanych obecnie gier – Cyberpunka 2077. Możemy liczyć na więcej szczegółów na jej temat na targach E3 2020 oraz Gamescomie 2020. Osiągnięcie lepszego wyniku na GPW związane jest przede wszystkim z tym, jak odebrany zostanie najnowszy tytuł polskiego studia.

Źródło: Stockwatch

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy