Różowa zorza

Sposób na długie, zimowe noce? Oglądanie zorzy polarnej. Jak zrobić to z własnego domu?

2 minuty czytania
Komentarze

Zorza polarna to niesamowicie piękne i efektowne zjawisko, które powstaje za sprawą wiatru słonecznego, który oddziałuje z polem magnetycznym naszego globu. Niestety aurora borealis najczęściej obserwowana jest w strefie podbiegunowej, co oznacza, że wiele osób nie ma możliwości zobaczenia jej na własne oczy. Na całe szczęście z pomocą przychodzi internet i nowa kamerka internetowa, za pomocą której na żywo oglądać możemy piękne, północne niebo. Gdzie ją znaleźć?

Zorza polarna na żywo. Jak obserwować to piękne zjawisko z własnego domu?

zorza polarna na żywo

Popularna strona Explore.org, na której od pewnego czasu śledzić można m.in. życie niedźwiedzi polarnych, uruchomiła kolejną internetową kamerkę, dzięki której każda chętna osoba może doświadczyć piękna zorzy polarnej bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że o odpowiedniej godzinie wejdziecie na specjalnie przygotowaną stronę, na której odbywa się transmisja i voila – możecie poczuć się tak, jakbyście byli w Kanadzie. Warto pamiętać jednak, że najpiękniejsze widoki zaobserwujecie na przełomie lutego i marca pomiędzy godziną 4 a 10 rano. Dlaczego akurat wtedy? Przede wszystkim w tej części świata w tych miesiącach noce są zazwyczaj najpogodniejsze. Poza tym w podanym przeze mnie przedziale czasowym jest po prostu wtedy… ciemno.

Zobacz też: Polskie firmy nie są najlepsze w dbaniu o bezpieczeństwo klientów w sieci.

Mam nadzieję, że dzięki powyższej stronie internetowej uda wam się zaobserwować piękne widoki. Pamiętajcie jednak, że zorza polarna to zjawisko, które warto zobaczyć również na własne oczy – jeśli tylko będziecie mieli taką możliwość, to gorąco do tego zachęcam. Wrażenia są doprawdy niesamowite!

Źródło: Explore.org