Realme X50 Pro 5G

Realme X50 Pro 5G – Xiaomi ma potężnego rywala

2 minuty czytania
Komentarze

Premiera Realme X50 Pro 5G ma odbyć się bez zakłóceń, choć wiele wskazywało na to, że zostanie przesunięta. Realme miało przecież zaprezentować swój nowy smartfon na targach Mobile Word Congress w Barcelonie, ale te zostały odwołane. Firma nie zamierza jednak rezygnować ze swoich planów na podbój świata.

Ze względu na to, że targi w Barcelonie zostały odwołane, wiele firm zostało zmuszonych, by zmienić swoje plany. Realme było jedną z nich i wydarzenie, które wstępnie zostało zaplanowane na 24 lutego, stanęło pod znakiem zapytania. Jednak firma postanowiła i tak pokazać swój nowy telefon, ale tym razem stanie się to po prostu w sieci. Smartfon zostanie więc przedstawiony publicznie tego samego dnia, co planowano, ale firma już sporo o nim powiedziała.

Realme X50 Pro 5G

Realme X50 Pro 5G zapowiada się na naprawdę bardzo mocny sprzęt i jak sama jego nazwa wskazuje taki, który będzie obsługiwał sieć 5G. Firma poinformowała wcześniej także o tym, że procesorem zarządzającym zostanie tutaj Qualcomm Snapdragon 865. Do tego na pokładzie ma pojawić się 12 GB RAM LPDDR 5. Jeżeli chodzi o pamięć flash, to ma jej być 256 GB (UFS 3.0). Już to pokazuje, że Realme po raz kolejny chce wypuścić na rynek flagowca w pełnym tego słowa znaczeniu.

Zobacz też: Zamawianie Ubera przez telefon

Na swoim koncie na Twitterze firma udostępniła właśnie informacje, że Realme X50 Pro 5G będzie wspierało szybkie ładowanie do 65W. Tym samym zostawia swoją konkurencję, czyli Xiaomi, daleko w tyle. Już wcześniej przewidywano, że Realme zamierza dać swoim klientom możliwość szybkiego ładowania na takim poziomie, ale widocznie technologię trzeba było jeszcze dopracować. Nie wiadomo jednak, jaką pojemność będzie miał akumulator urządzenia. Niewykluczone, że to zostanie ujawnione przez firmę jeszcze przed premierą.

Wiadomo jeszcze, że sprzęt będzie miał na froncie dwie „dziury” w ekranie na kamery do selfie. 24 lutego przekonamy się, ile za sprzęt trzeba będzie zapłacić.

Źródło: Twitter Realme / GSM Arena

Motyw