Microsoft Apple strumieniowanie gier

Testy Project xCloud na iOS rozpoczęte

1 minuta czytania
Komentarze

Project xCloud to usługa umożliwiająca strumienowanie popularnych gier na smartfony i tablety, bez konieczności posiadania konsoli czy komputera. Za rozwiązanie to odpowiada Microsoft, który dotychczas testował je tylko na Androidzie. Teraz jednak firma ogłosiła, że rozpoczęły się testy Project xCloud na urządzeniach z system iOS, czyli iPhone’ach i iPadach.

Project xCloud na iOS – testy rozpoczęte

Project xCloud iOS

Do tej pory Project xCloud był dostępny tylko dla użytkowników smartfonów z Androidem. Teraz jednak rozwiązanie Microsoftu mogą już testować wybrani użytkownicy iPhone’ów i iPadów. Niestety właściciele urządzeń Apple będą musieli pogodzić się z wieloma ograniczeniami, które zostały narzucone na Microsoft przez Apple. Najbardziej uciążliwym z pewnością będzie liczba dostępnych gier, która na iOS wynosi… 1 (Halo: The Master Chief Collection). Dla porównania, na Androidzie Project xCloud oferuje obecnie aż 54 produkcje.

Zobacz także: Facebook kończy wsparcie swojej aplikacji dla Windowsa – czy ktokolwiek z niej korzystał?

Niestety program testowy Project xCloud na urządzenia z iOS na chwilę obecną jest ograniczony tylko do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Wielkiej Brytanii, co oznacza, że mieszkając w Polsce, nie mamy możliwości sprawdzenia usługi Microsoftu. Będąc bardziej precyzyjnym, aktualnie już nikt nowy nie ma szans na dołączenie do testów Project xCloud, bo zainteresowanie już w pierwszym dniu było tak ogromne, że wszystkie przewidziane przez Microsoft miejsca zostały zajęte.

Źródło: PhoneArena

Motyw