Facebook kończy wsparcie swojej aplikacji dla Windowsa – czy ktokolwiek z niej korzystał?

Paweł Maretycz Newsy 2020-02-12

Krótka piłka: Czy ktoś z Was drodzy czytelnicy korzysta z Facebooka za pomocą dedykowanej aplikacji dla Windows 10? Stawiam diamenty przeciwko orzechom, że niewiele będzie odpowiedzi twierdzących. Nie jest ona raczej zbyt popularna. Większość użytkowników serwisu pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia. W końcu Facebook na PC kojarzy się tylko z czymś w przeglądarce. Nic więc dziwnego, że serwis postanowił ją wyłączyć do końca bieżącego miesiąca.

Koniec Facebooka na Windows 10

Koniec Facebooka na Windows 10

Serwis MSPowerUser otrzymał e-mail, który jest wysyłany do użytkowników aplikacji Windows 10 Facebook. Możemy więc założyć, że ktoś od nich korzysta z tego programu. Zawierał on informację mówiącą, że aplikacja przestanie działać w piątek 28 lutego 2020 roku. Mimo że korzysta z niej garstka użytkowników, to raczej nikt nie będzie za nią płakał. Ma ona ocenę 3.3 z 1126 recenzji w Windows Store, gdzie jest mnóstwo skarg na awarie, spowolnienia i inne usterki. Wydaje się, że jej regularne aktualizacje nie miały wysokiego priorytetu w dziale technicznym serwisu społecznościowego. Zastanawiające jest jednak to, że ktokowiek próbował z niej korzystać.

Zobacz też: Premiera Samsung Galaxy Z Flip – rynek składanych smartfonów właśnie ewoluował

Chyba że te oceny pochodzą także od osób z Windows 10 Mobile? W końcu teoretycznie aplikacje UWP są współdzielone pomiędzy tymi platformami. Możliwe więc, że oceny także. Niestety, swoją Lumię sprzedałem już lata temu i nie mam tego, jak zweryfikować. Z drugiej strony działanie aplikacji na mobilnym Windowsie faktycznie było tragiczne. Nawet w jego przypadku znacznie lepszym posunięciem było korzystanie z przeglądarki internetowej do wyświetlania serwisu. Nie sądzę, żeby ktoś zapłakał za aplikacją Facebooka na Windowsa 10. Już dawno powinna odejść w niepamięć.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x