Group_Gear 2, Gear 2 Neo

 

Niecały miesiąc dzieli nas od poznania kolejnych interesujących nowości, które mogą namieszać na rynku smartfonów z Androidem. Jednak na targach IFA w Berlinie to nie jedyne urządzenia, na które zwrócimy szczególną uwagę. Coraz częściej na językach wielu miłośników „Robocika” pojawiają się także smartwatche.

 

Zdecydowanym liderem rynku inteligentnych zegarków jest Samsung, który marketingiem, promocją i ilością dostępnych modeli z serii (Galaxy) Gear wybił się na szczyt. Niemniej jednak to dopiero początek tej rywalizacji, ale Koreańczycy nie zamierzają się poddawać. Wszystko wskazuje na to, że razem z premierą Galaxy Note 4 ujrzymy kolejnego smartwatcha z Azji i tym razem będzie to znany nam już po części Gear Solo. Ten inteligentny zegarek ma wyróżniać się przede wszystkim jedną cechą w stosunku do konkurencji – jego możliwości nie będą odkrywane dopiero po podłączeniu ze smartfonem, gdyż we wnętrznościach tego smartwatcha znajdziemy slot na kartę nanoSIM, co pozwoli chociażby na stałe połączenie z Internetem, ale także – być może – połączenia telefoniczne przy użyciu słuchawki Bluetooth.

 

Design Gear Solo ma nawiązywać do znanych nam inteligentnych zegarków z serii Gear 2 (widocznych na początku newsa) i tym samym system, który ma zarządzać tą nowością będzie Tizen – na Android Wear jeszcze przyjdzie czas.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.