Firefox Preview to zupełnie nowa przeglądarka mobilna, która ma docelowo zastąpić obecnego Firefoxa. Aplikacja jest cały czas rozwijana, a dziś, po wielu miesiącach oczekiwania, użytkownicy w końcu doczekali się wsparcia dla dodatków. Na razie można zainstalować tylko oprogramowanie do blokowania reklam, ale z czasem lista dostępnych rozszerzeń z pewnością się powiększy.

Firefox Preview ze wsparciem dla dodatków – to krok w dobrą stronę

Firefox Preview ublock

Firefox Preview w wersji na Androida w końcu doczekał się wsparcia dla dodatków. Niestety na razie tylko w wersji testowej Nightly, choć lepsze to niż nic. Na chwilę obecną przeglądarka wspiera wyłącznie rozszerzenie uBlock Origin, które odpowiada za blokowanie natrętnych reklam.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xbox One S z dodatkami, Amazon Kindle 10, Motorola Moto G7 Power i więcej w super cenach!

Aby przetestować nowość, trzeba pobrać aplikację Firefox Preview Nightly for Developers, która jest dostępna za darmo w Google Play. Jest to oczywiście wspomniana wersja testowa, której z reguły lepiej nie używać na co dzień, bo może się okazać niestabilna. Po pobraniu i uruchomieniu przeglądarki, w celu włączenia rozszerzenia, trzeba udać się do Ustawień, zjechać na dół do zakładki Zaawansowane i wybrać nieprzetłumaczoną jeszcze opcję Add-ons. To właśnie tam dostępny będzie uBlock Origin, którego można pobrać i zainstalować dwoma kliknięciami. Na chwilę obecną Mozilla nie ogłosiła żadnych planów co do Firefox Preview w wersji na smartfony Apple.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.