xiaomi redmi note 8 pro

Redmi Note 8 Pro w DxOMark – aparat średniaka niczym flagowca… sprzed lat

2 minuty czytania
Komentarze

Xiaomi już od kilku lat udowadnia, że ich seria Redmi Note ma zagwarantowane miejsce w czołówce w swojej kategorii cenowej. Chińczycy doskonale odnaleźli się wśród tanich średniaków i niewiele wskazuje na to, aby pojawił się godny konkurent. Ostatnia generacja, Redmi Note 8, wprowadziła tytułowego reprezentanta, czyli Redmi Note 8 Pro, którego recenzję znajdziecie na naszym portalu. Smartfon trafił też w ręce specjalistów z DxOMark, więc możemy przyjrzeć się ocenie aparatu średniaka w rankingu zdominowanym przez flagowce. Tym samym przekonajmy się, ile wyciśnięto z 64 MPx, aczkolwiek pamiętajcie, że megapiksele nie odpowiadają za jakość i im więcej nie oznacza lepiej.

Aparat Redmi Note 8 Pro przetestowany przez DxOMark

xiaomi redmi note 8 pro test aparat dxomark

Uzyskany przez Redmi Note 8 Pro wynik 84 punktów oznacza, że według DxOMark jest to smartfon z aparatem jakości dwuletniego LG V30 lub równolatka Black Shark 2. Punkt więcej zanotowały takie modele jak Samsung Galaxy A50, Nokia 9 PureView, Nokia 7.2 i LG G7 ThinQ. Z kolei dwa punkty mniej zdobył Samsung Galaxy S6 Edge. Smartfon taniej marki Xiaomi nie spodobał się DxOMark ze względu na ograniczony zasięg tonalny, problemy z cieniami i szczegółowością, gdy korzystamy z zoomu. To tyczy się zdjęć, podczas gdy filmy nacechowane są szumami i ponownie niewystarczającym zasięgiem tonalnym. Biel jest nacechowana pomarańczowym kolorem, a oprogramowanie ma problem z odpowiednim ustawianiem ostrości.

Zobacz też: Co zaoferuje smartwatch Oppo?

Na koniec tradycyjna wzmianka o DxOMark. Pamiętajcie, że jest to ten typ testów, do którego można się przygotować. Xiaomi akurat jest jednym z tych producentów, którego przyłapano na celowym dostosowywaniu oprogramowania pod ten sprawdzian. Aplikacja aparatu rozpoznawała, że akurat przeprowadzany jest test i odpowiednio dostosowywała parametry.

Źródło: DxOMark

Motyw