Xiaomi Mi A2

Android 10 dla Xiaomi Mi A2 oficjalnie wydany – coś tu jest nie tak…

1 minuta czytania
Komentarze

Pamiętacie jeszcze o tym, że Xiaomi to nie tylko MIUI? Część z Was na pewno, szczególnie posiadacze smartfonów z serii Mi A. Tym razem ci od Mi A2 mogą być szczęśliwi, bo to oni otrzymują aktualizację do Androida 10. O ile pierwsza generacja zapewne nie jest już wspierana, tak Xiaomi postanowiło, że to starsze modele najpierw otrzymają nowe oprogramowanie. Skąd taki ruch? To pytanie, na które zapewne nie poznamy odpowiedzi, choć możemy się domyślać.

Xiaomi Mi A2 poznał Androida 10, ale co z Mi A3?

Xiaomi Mi A2

Niemniej zacznijmy od tego, co jest, czyli aktualizacja z Androidem 10 dla Xiaomi Mi A2. Chińczycy wydali nowe oprogramowanie, które waży około 1,3 GB i jest określane mianem stabilnego. Niemniej pierwsi użytkownicy zgłaszają już drobne błędy z interfejsem i VoWiFi. Przy okazji pojawiają się też grudniowe paczki zabezpieczeń. Co istotne to fakt, że na tę chwilę niewiele osób poznało Androida 10 na omawianym smartfonie – mimo wszystko globalna aktualizacja powinna ruszyć na dniach.

Zobacz też: Po co sztuczna inteligencja jest w protezach?

W takim razie, co się stało, że to Mi A2 pierwsze otrzymało Androida 10? Zapewne przypadek, gdyż niedawno źródła dla nowego oprogramowania zostały wydane zarówno dla Mi A2, jak i dla Mi A3. Tym samym Xiaomi zapewne w jednym czasie przygotowywało nową wersję systemu dla obu modeli, a nowszy reprezentant serii również otrzyma aktualizację na dniach, o czym oczywiście będziemy Was informować. Mimo wszystko szkoda, że założenia Android One odchodzą w kąt i pozostaje jedynie czysty system.

Źródło: XDA Developers