PrestigioMultiPad

Od pewnego czasu producenci decydujący się na wypuszczenie swojego tabletu z systemem Android wybierają Honeycomba. Firmy, którym zależy na tym, aby urządzenie było możliwie jak najtańsze wykorzystują Androida 2.3 Gingerbread. Tak też jest w przypadku nowego MultiPada.

Różnice między Androidem 2.3 Gingerbread a Honeycombem są dość duże. Tak naprawdę te dwie wersje systemu zostały stworzone z myślą o zupełnie różnych typach urządzeń. Producenci jednak z czasem zaczęli dostosowywać Androida z serii 2.x do tabletów, co w niektórych przypadkach wychodziło całkiem nieźle.

Jednym z ostatnich niedrogich tabletów z Androidem 2.3 Gingerbread jest Prestigio MultiPad. Urządzenie to wykorzystuje procesor ARM Cortex A8 taktowany z częstotliwością 1 GHz. Grafika tego urządzenia została oparta na akceleratorze 3D OpenGL 2.0, jednak z powodu zastosowania starszej generacji procesora nie ma co liczyć na płynne działanie nowych i bardziej wymagających gier.

Ekran TFT MultiPada ma 8 cali i jest w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Tablet został wyposażony w moduł WiFi, złącze HDMI, kamerę internetową 2 Mpx. Pamięć wbudowana w to urządzenie wynosi 4GB – niestety producent nie przewidział możliwości jej rozszerzenia.

Co więcej można powiedzieć o tym tablecie? Jego cena to 899 złotych, urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją. MultiPad prawdopodobnie znajdzie niewielką grupę nabywców, którzy zostali zachęceni przede wszystkim ceną i tym, że jest to tablet wykorzystujący system Android.

źródło: prestigio

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula