Xbox xCloud w przeglądarce

Project xCloud zmaga się z dużymi opóźnieniami rozgrywki

2 minuty czytania
Komentarze

Google Stadia wystartowała w listopadzie. Uzyskała nieco pochlebnych recenzji i powszechną apatię graczy, ale co z Microsoft Project xCloud? Usługa gier w chmurze Xbox jest obecnie w fazie beta i cieszy się całkiem dobrymi opiniami. Jednak po mniej niż imponującym debiucie Stadii, wydaje się, że Microsoft jest ostrożny, aby nie przesadzić z obietnicami. W końcu najlepiej uczyć się na błędach, a jeszcze lepiej na cudzych.

Project xCloud ma problem z opóźnieniami

Project xCloud opóźnienia

W ostatnim wywiadzie z Game Informer, członkowie zespołu xCloud chwalą się, jak łatwo jest deweloperom sprawić, aby ich gry były strumieniowe. Cały proces przygotowania tytułu do takiej rozgrywki ma zajmować jedynie 30 minut. Mimo to wiceprezes Projektu xCloud Kareem Choudhry przyznaje, że opóźnienia wciąż pozostają istotną kwestią w stumieniowaniu gier.

Stwierdziliśmy, że spójność opóźnień jest w rzeczywistości o wiele ważniejsza niż ich brak. Wykonujemy dużo pracy, aby upewnić się, że jest ona jak najbardziej spójna. Ludzie w pewnym sensie dostosowali czas i są w stanie grać w grę jak Killer Instinct w naszym publicznym podglądzie właśnie teraz, i Tekken 7, i inne, które można by pomyśleć, że będą niegrywalne przez opóźnienia. 

— Powiedział.

W międzyczasie szef Xbox Phil Spencer outright przyznaje, że gra w chmurze nie jest właściwym zamiennikiem dla lokalnej rozgrywki:

Powiem bez ogródek: najlepsza jest gra lokalna. Streaming to technologia, która się sprawdzi jedynie wtedy, gdy jesteś z dala od swojej konsoli i chcesz grać.

Zobacz też: Amazfit TWS — Huami uważa, że jego bezprzewodowe słuchawki będą wyjątkowe

Są to całkiem inne wiadomości niż te, które otrzymaliśmy od Google, które obiecywało, że Stadia będzie lepsza od lokalnego sprzętu pod względem opóźnień. Warto jednak pamiętać, że xCloud nie stara się być osobną platformą, tak jak Stadia, ale po prostu wyrósł z platformy Xbox. Projekt xCloud jest obecnie w fazie beta. Usługa ma zostać uruchomiona w całości gdzieś w 2020 roku.

Źródło: wccftech

Motyw