Qualcomm twierdzi, że Snapdragon wyprze konsole do gier

Newsy

qualcomm-snapdragon-hdmi

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Qualcomm, znany producent układów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych, postawił dziś odważną tezę. Twierdzi on, że w najbliższym czasie dominującą platformą do gier stanie się Snapdragon i wyprze on dedykowane do tego urządzenia. Wróżony jest zmierzch konsol, a większość udziałów w tym segmencie ma przypaść smartfonom.

game-consoles-replaced-630x437

 

Najnowszym układem Qualcomm jest dwurdzeniowy Snapdragon S3 wyposażony w procesor Scorpion o częstotliwości do 1.5 GHz i grafiką Adreno 220, lecz wkrótce ma ujrzeć światło dzienne Snapdragon S4 z CPU Karit (28nm) i Adreno 225. Ma on zapewnić niespotykaną dotąd wydajność i jeszcze bardziej zwiększyć potencjał mobilnego grania.

Jak dotąd prym w tej kwestii wiedzie NVidia ze swoim układem Tegra2, który cieszy się zainteresowaniem ze strony deweloperów i pojawia się na niego coraz więcej dedykowanych tytułów. Widocznie Qualcomm tego pozazdrościł i będzie próbował znaleźć dla siebie miejsce w tej kategorii. Już jakiś czas temu można było usłyszeć plotki nad współpracą tego producenta ze znanymi twórcami gier.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat – czy smartfony mają szansę zastąpić konsole w najbliższym czasie?

źródło: AndroidAndMe.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x