ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oppo find x2 bezprzewodowe ladowanie x lamborghini

Superszybkie bezprzewodowe ładowanie – Oppo Find X2 też podniesie poprzeczkę

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Oppo jest doskonale znane z tego, że wprowadza innowacje technologiczne, a co za tym idzie, ich modele przeczą chińskim standardom cenowym. Doskonale pokazał to zeszłoroczny Oppo Find X, wybrany przeze mnie smartfonem 2018 roku. Wiele wskazuje na to, że Find X2, który został oficjalnie zapowiedziany, też będzie miał ogromne szanse na wykazanie się interesującymi rozwiązaniami. Jeśli wierzyć dotychczasowym plotkom, to z pewnością będzie to bezprzewodowe ładowanie.

Bezprzewodowe ładowanie w Oppo Find X2 może wyznaczyć nowy poziom

Oppo od lat jest pionierem w technologiach szybkiego ładowania. Marka VOOC niemalże zawsze była o krok przed konkurencją. W przypadku Find X poznaliśmy Super VOOC Flash Charge o mocy 50 W, czyli smartfona można do pełna naładować w około 40 minut. Teraz ten sam wynik Chińczycy mogą przełożyć do Find X2, ale bez kabli. W tym roku poznaliśmy wiele technologii indukcyjnego ładowania o dużej mocy, ale nie o mocy 50 W. Xiaomi stawia na 30 W i nawet samo Oppo zaprezentowało takie samo rozwiązanie. Już ta wartość robi wrażenie, a co dopiero 50 W? To zdecydowanie więcej niż większość flagowych smartfonów oferuje w przypadku tradycyjnych zasilaczy z kablami.

Zobacz też: Już nie musisz się obawiać o poważną lukę w Chrome 79.

Naturalnie należy pamiętać, że nie można bezpośrednio przekładać mocy indukcyjnych ładowarek na te przewodowe. Do gry dochodzą poboczne straty, ale też ciepło i sam rozkład przekazywana pełnego natężenia. Niemniej Oppo już niejednokrotnie nas zaskakiwało, więc Find X2 zapowiada się coraz ciekawiej.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy