ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oppo Find X

Oppo Find X2 nadchodzi! Kolejny wyjątkowy smartfon w drodze

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Oppo Find to seria smartfonów, która od zawsze wzbudzała duże zainteresowanie na świecie. Jeszcze zanim Chińczycy zdecydowali się zaistnieć na naszym rynku, to takie modele jak Find 5 i Find 7 były chętnie sprowadzane do naszego kraju, niwelując negatywną opinię o produktach z Państwa Środka. Tymczasem najnowszy Find X, pierwszy flagowiec Oppo w Polsce, był wybrany przeze mnie za najlepszego smartfon 2018 roku. Całe 12 miesięcy czekania na następcę i… w końcu pojawiają się pierwsze oficjalne informacje na temat Oppo Find X2. Producent zdradził, że taki smartfon nadchodzi i ujawnił pierwsze szczegóły.

Oppo Find X2 będzie pełnoprawnym flagowcem, ale czym się wyróżni?

Oppo Find X

Oppo Find X wyróżnił się tym, że był jednym z pierwszym, a na pewno najbardziej zaawansowanym smartfonem z wysuwaną windą. Co prawda pierwsze wrażenia mogły być negatywne, bo szybko się okazało, że urządzenie jest bardzo wrażliwe na wyginanie. Niemniej tego typu slidery zniknęły w tym roku i teoretycznie Find X2 może to odmienić. Teoretycznie, bo Chińczycy nie zdradzają konstrukcji, ale potwierdzają, że będzie to flagowy model ze Snapdragonem 865 na pokładzie. Tym samym nie zabraknie też 5G, co niedawno objaśniałem w ramach klęski tanich flagowców. Oppo chce się przede wszystkim skupić na wyświetlaczu, czyli jego rozdzielczości, częstotliwości odświeżania, lepszych kolorach i zakresie tonalnym. W zakresie aparatu nie zabraknie nowej technologii PDAF od Sony, która pozwala lepiej ustawiać ostrość i stabilizować obraz poprzez dodatkową analizę ruchu pikseli.

Zobacz też: To koniec Windows 10 Mobile – Microsoft porzuca wsparcie.

W tym roku seria Find została zepchnięta w kąt za sprawą rodziny Reno, która 26 grudnia doczeka się trzeciej generacji. Jednak Oppo nie ma zamiaru tak skakać rok po roku pomiędzy seriami. Chińczycy planują kontynuować koegzystowanie obu marek.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy