Ostatnio miała miejsce niezwykle niefortunna aktualizacja przeglądarki Chrome na smartfony z Androidem. Nie dość, że sama w sobie sprawiała pewne problemy, to jeszcze uszkodziła przy tym wiele aplikacji firm trzecich. Jej działanie można porównać z niektórymi typami złośliwego oprogramowania. Wynika to z większej integracji przeglądarki z systemem operacyjnym. Na szczęście udało się już rozwiązać ten problem.

Luka w Chrome 79 nareszcie naprawiona

Chrome 79 naprawione

Użytkownicy systemu Android mogą teraz aktualizować swoją przeglądarkę Chrome bez obawy, że wpłynie to na inne aplikacje. Google wznowił aktualizację Chrome 79 dla platformy po tym, jak błąd zmusił zespół do jej wstrzymania. Użytkownicy zgłosili, że aktualizacja wymazała dane z aplikacji firm trzecich, które korzystają z ram WebView, choć technologiczny gigant wyjaśnił, że w rzeczywistości niczego nie wymazał, a jedynie uczynił ich informacje niewidocznymi.

Zobacz też: Oficjalne oświadczenie Xiaomi po awanturze przed Mi Store w Warszawie

Aktualizacja M79 do Chrome i WebView na urządzeniach z systemem Android została zawieszona po wykryciu problemu w WebView. Z jego powodu dane niektórych użytkowników aplikacji nie były widoczne w tych aplikacjach. Dane te nie zostały utracone i będą widoczne w aplikacjach, kiedy dostarczymy aktualizację w tym tygodniu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

— Ogłosił rzecznik firmy po wykryciu błędu.

Rzecznik Google powiedział, że stała aktualizacja kieruje się w tym tygodniu na urządzenia i sprawi, że dane użytkowników, których to dotyczy, będą ponownie widoczne dla aplikacji opartych na WebView. Google ogłosiło, że było w stanie wstrzymać wdrożenie aktualizacji, zanim osiągnęła 15 procent użytkowników. To wyjaśnia, dlaczego powolne wprowadzanie aktualizacji dla losowych użytkowników jest tak dobrym pomysłem.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.