Honeycomb 3.1 dla Motoroli Xoom już w sierpniu

1 minuta czytania
Komentarze
Motorola-Xoom-2

Motorola jeszcze w czerwcu informowała, że rozpoczął się proces udostępniania aktualizacji systemu Honeycomb do wersji 3.1. Okazało się, że dostęp otrzymała zaledwie niewielka grupa osób. Amerykański producent zapewnia jednak, że tym razem nowa wersja systemu na pewno pojawi się jeszcze w sierpniu.

Dość często mamy do czynienia z sytuacją, w której deklaracje i zapowiedzi ze strony producentów mają się nijak do rzeczywistości. Tak też było w przypadku Motoroli Xoom, która była pierwszym tabletem na rynku wyposażonym w system Honeycomb, zaprojektowany z myślą o tego typu urządzeniach.

Pierwsze informacje na temat rozpoczęcia aktualizacji do wersji 3.1 pojawiły się jeszcze w czerwcu. W gronie szczęśliwców znalazła się niewielka grupa użytkowników – reszta, pomimo regularnego sprawdzania dostępności aktualizacji, nadal korzysta z wersji, która była zainstalowana w momencie zakupu urządzenia.

Niezadowolenie posiadaczy Xooma jest o tyle duże, że tablet ten miał jako pierwszy otrzymywać aktualizacje – tymczasem szybszy był np. Asus, który już dawno udostępnił aktualizację do Honeycomba 3.1 w swoim Asusie Eee Pad Transformerze.

Motorola kolejny raz zabrała głos w sprawie i poinformowała, że użytkownicy Xooma w Europie otrzymają aktualizację w ciągu kilku najbliższych tygodni. Cały proces ma się rozpocząć już 9 sierpnia, a więc za niecałe dwa tygodnie. Polski oddział Motoroli potwierdził tę datę za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.

Aktualizacja zostanie udostępniona za pośrednictwem OTA (over the air), a więc ingerencja ze strony użytkownika będzie się ograniczała wyłącznie do potwierdzenia chęci przeprowadzenia instalacji Honeycomba 3.1.

źródło: AndroidCentral

Motyw