ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Slingshot od Facebooka dostępny na całym świecie

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Newsy
Slingshot

Parę miesięcy temu Facebook próbował kupić popularną ostatnio aplikację Snapchat, jednak jej twórcy nie przyjęli proponowanych przez portal społecznościowy Zuckerberga trzech miliardów dolarów. Ekipa z Palo Alto poszła więc inną drogą – stworzyli własną aplikację „Poke” na system iOS, ale nie przyjęła się ona wśród użytkowników. Kilka tygodni temu ruszyli więc z nowym projektem, w którym pokładają dużo większe nadzieje – Slingshot, który poszerza swój zasięg ze Stanów Zjednoczonych na cały świat.

Converted_file_e197f5c1
Converted_file_cd1102e6

Nowa apka Facebooka czerpie z funkcjonalności Snapchata garściami, ale również wprowadza coś nowego. Do wykonywanych przez nas zdjęć czy filmów możemy dodawać tekst, rysować po nich, po czym wysłać je do naszych znajomych, który ich nie zobaczą, dopóki nie wyślą nam czegoś od siebie – i to właśnie na tym polega podstawowa różnica miedzy Slingshotem a Snapchatem.

Aplikacja ta działa niezależnie od Facebooka. Nie mamy nawet możliwości przeszukania listy naszych kontaktów w celu znalezienia innych użytkowników. Wszystkie osoby dodajemy ręcznie, poprzez wpisywanie ich nicków, czyli identycznie jak w Snapchacie.

Converted_file_75f34653
Converted_file_c4c1d9a5

Slingshot możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play. Jak myślicie, przyjmie się wśród dotychczasowych użytkowników Snapchata?

Źródło: Android Central

Sprawdź najnowsze wpisy