galaxy note 3 flip wallet

Samsung Galaxy Note 4, co nie jest zaskoczeniem, zadebiutuje w dwóch różniących się układem logicznym wersjach – SM-910S ze Snapdragonem 805 przeznaczony na rynek amerykański/azjatycki oraz SM-910C z ośmiordzeniowym Exynosem 5433 jako wersja międzynarodowa. Z doświadczenia każda osoba choć trochę śledząca poczynania na rynku wydajnych smartfonów na pierwszy rzut oka wytypowała, który model będzie wydajniejszy. Ale czy na pewno? Do sieci trafiły ciekawe testy wydajności w popularnym benchmarku AnTutu, które wyglądają bardzo obiecująco z punktu widzenia naszego regionu.

 

Opublikowane wykresy prezentują bardzo sensowną wydajność nowego Exynos 5433 (4xCortex-A53/4xCortex-A57 + ARM Mali-T706), który to wskoczył na drugie miejsce w rankingu układów mobilnych, ustępując jedynie Nvidia Tegra K1, oraz spychając Snapdragona 805 (4 x Krait 450 2,5 GHz+Adreno 420) na trzeci stopień podium. Jest to także drugi układ, który przełamał magiczną granicę 40 tys. punktów.

 

Samsung Galaxy Note 4

 

Co ważniejsze, nie jest to tylko zasługa większej ilości rdzeni, lecz także akceleratora graficznego Mali T760, który uzyskał lepszy wynik od Adreno 420 stosowanego w Snapdragonie 805.

 

Samsung Galaxy Note 4

 

 

Samsung Galaxy Note 4

 

Dodatkowo, wynik ten w rankingu najwydajniejszych chipsetów mógłby być wyższy, gdyż jak pamiętamy Tegra K1 został sprawdzony z wyświetlaczem „jedynie” FullHD, a bohaterowie dzisiejszego wpisu pracują już z ekranem wyższej rozdzielczości (1440×2560), a więc układy te miały zdecydowanie więcej pracy, aby wygenerować tą samą trójwymiarową scenę.

 

Zaskoczeni? Wygląda na to, że Samsung stawiając na swój własny układ zdawał sobie sprawę z potencjału w nim drzemiącego. Nie pozostaje więc nic innego, niż poczekać do oficjalnej premiery nowego Note 4, który jak widzimy zdecydowanie pretenduje do miana najwydajniejszego smartfona na rynku.

 

Źródło: gimmickmag.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski