Aliexpress uruchomi dostawę do paczkomatów InPost

Adrian Celej Adrian Celej Newsy

Aliexpress stawia coraz większy nacisk na ułatwienie zakupów w naszym kraju. W przeszłości pojawiły się ułatwienia dotyczące płatności, wprowadzono język polski, teraz czeka nas rewolucja w dostawie kupionych towarów.

Aliexpress dostarczy zamówienia do paczkomatów

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Aliexpress wkrótce umożliwi dostarczanie zakupionych towarów do paczkomatów InPost. Rozmowy miały trwać od wielu miesięcy, w tym czasie firma InPost miała przygotowywać się do przejęcia części przesyłek z Chin. Możliwość dostawy do paczkomatu ma zostać udostępniona przy wszystkich zamówieniach na Aliexpress.

Czy InPost da radę?

Na chwilę obecną dostawą przesyłek z Aliexpress zajmuje się Poczta Polska i nieco rzadziej duże firmy kurierskie. Odstawmy na bok kwestię tego, jak Poczta Polska radzi sobie z dostawą chińskich przesyłek, opinie są podzielone. InPost do swojej dyspozycji ma 5000 paczkomatów. W wielu z nich już teraz czasem brakuje miejsca. Wiem, że sieć paczkomatów jest stale rozbudowywana, ale to tym razem może nie wystarczyć.

Zobacz też: Zmiany w paczkomatach InPost. Klienci będą zadowoleni

Paczkomaty okazały się sporym sukcesem

zmiany w paczkomatach

Bardzo szybko polubiliśmy odbieranie przesyłek w paczkomatach. Dzięki nim nie musimy czekać cały dzień na kuriera czy z awizo w ręku odbierać paczki w punkcie Poczty Polskiej. Hitem zostały darmowe dostawy z pakietem Allegro Smart. Czy dostawa do paczkomatów w Aliexpress powtórzy ten sukces? Wiele zależy od kosztów dostawy.

Źródło: Puls Biznesu

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy