Lenovo IdeaPad K1 z Honeycomb 3.1 już w sprzedaży!

Newsy

lenovo-ideapad-k1
Pierwsze informacje na temat tabletu IdeaPad K1 pojawiły się jeszcze pod koniec maja. Firma Lenovo właśnie rozpoczęła sprzedaż swojego pierwszego urządzenia z systemem Honeycomb.

Lenovo IdeaPad K1 jest kolejnym bardzo interesującym tabletem z systemem Android. Urządzeniem tym będą zainteresowane przede wszystkim osoby rozważające zakup Samsunga Galaxy Tab 10.1, Motoroli Xoom, Asusa Eee Pad Transformera czy Acera Iconii Tab A500. Jak prezentuje się oficjalna konfiguracja sprzętowa?

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

IdeaPad K1 wyposażona została w 10-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Producent zdecydował się na zastosowanie sprawdzonego układu, jakim jest Nvidia Tegra 2. Oczywiście nie mogło zabraknąć kamery internetowej z przodu (2 Mpx) i aparatu umieszczonego na tylnej części obudowy (5 Mpx).

Podobnie jak w przypadku pozostałych tabletów z systemem Honeycomb, początkowo IdeaPad K1 będzie dostępna tylko z modułem WiFi. Co ciekawe, aktualnie dostępna wersja tabletu ma 32 GB wbudowanej pamięci – nie wiadomo kiedy pojawi się tańsza wersja, z modułem pamięci o pojemności 16 GB. Lenovo zdecydowało się na wykorzystanie Honeycomb w wersji 3.1 – najprawdopodobniej trwają już prace nad wydaniem aktualizacji do najnowszej wersji.

Na tę chwilę urządzenie dostępne jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Istnieje spora szansa, że Lenovo zdecyduje się również wprowadzić swój tablet na rynek europejski – w tym do Polski. Aktualna cena Lenovo IdeaPad K1 w Stanach Zjednoczonych wynosi 499 dolarów – pod tym względem dużo ciekawiej wypada np. Asus Eee Pad Transformer czy Iconia Tab A500.

źródło: netbooknews


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x