gst1

 

Co ma począć producent, który jeszcze nawet nie zdążył zapowiedzieć swojego nadchodzącego modelu, a jest on już znany bardzo dobrze wszystkim zainteresowanym? Ano nie za wiele, należy dalej uważać, że nikt nic nie wie i starać się wszystkich zaskoczyć czymś nowym.

 

Tak też będzie i w czwartek, gdyż właśnie Samsung poinformował nas, że tego dnia w Nowym Jorku ujrzymy nowe tablety z serii Galaxy Tab S (8,4- oraz 10,5-calowy). Będą to stosunkowo odmienne od konkurencyjnych urządzeń tego typu za sprawą swojego wyświetlacza, który został wykonany w technologii SAMOLED, co nie zdarzyło się od kilku lat. Tym samym jest to pierwszy punkt, który zostanie wychwalony na konferencji, a także i w samym zaproszeniu:

 

 

Oprócz technologii, wyświetlacz w Galaxy Tab S będzie prezentował obraz w rozdzielczości 2560×1440 (niezależnie od przekątnej), a źródłem mocy obliczeniowej ma być najwydajniejszy autorski układ Samsunga, a więc Exynos 5420. Oczywiście nie zabraknie także smaczków znanych z flagowego smartfonu Koreańczyków, czyli Galaxy S5. Będzie nim chociażby czytnik linii papilarnych oraz zestaw dodatków do oprogramowania.

 

Wszystko ładnie wygląda, ale zapewne zapał zniknie po ujawnieniu ceny powyższych tabletów. Niestety, ale nie należy spodziewać się, aby Galaxy Tab S było tanią serią tego typu urządzeń.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.