ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AMD zamówienia 7 nm

Europejczycy pokochali AMD Ryzen

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nie jest tajemnicą, że AMD skorzystała z ciągłego braku procesorów Intela. Firma znalazła drogę do Chromebooków i innych laptopów. Dodatkowo producent znacznie zwiększył grono swoich entuzjastów w ciągu ostatniego roku. Liczby wokół AMD rosnąca popularność zostały określone ilościowo przez analityka rynku Kontekst, a liczby mogą być wyższe, niż myślisz.

AMD zyskuje w Europie

AMD zyskuje w Europie

Jak donosi The Independent, procesory AMD zostały znalezione w 7% z 5,07 miliona systemów, które zostały wysłane do europejskich sprzedawców detalicznych w 2018 roku. Liczby te wzrosły, a procesory AMD znajdują się obecnie w 12% laptopów i komputerów stacjonarnych. I to nawet mimo tego, że ich całkowita liczba wzrosła do 5,24 miliona. Oznacza to, że komputerów opartych na układach AMD wzrosła z 355 000 sztuk do 629 000 sztuk rocznie. Wzrost ten był najwyższy na rynku detalicznym, gdzie udział firmy AMD wzrósł z 11% w ubiegłym roku do 18% w tym roku. W segmencie biznesowym firma także odnotowała wzrost z 5 do 8%.

Zobacz też: Apple Watch znowu uratował życie

Oczywiście dominująca pozycja Intela w żadnym wypadku nie jest zagrożona. Jednak wzrost AMD pokazuje, że firmy są skłonne rozważyć inne rozwiązania. Nie wiadomo jednak, jak sytuacja będzie wyglądała, kiedy Intel rozwiąże swoje problemy z niedoborem sprzętu. Czy klienci do niego wrócą? Czy jednak do tego czasu przekonają się do procesorów produkowanych przez AMD? Czas pokaże. Jednak biorąc pod uwagę pozytywne recenzje i opinie użytkowników układów czerwonych, myślę, że AMD już na stałe zagościło w wielu nowych domach.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy