nintendo-logo
Biorąc pod uwagę ostatnie plotki, statystyki i doniesienia – a nawet badając popularność naszej cotygodniowej serii – można powiedzieć, że gry są ważnym elementem ekosystemu Androida. Wątpliwości ostatecznie powinna rozwiać ilość, jakość i popularność tworzonych gier, takich jak BackStabInotia 3 czy też arcysławne już Angry Birds. Toteż tym bardziej dziwi decyzja Nintendo, jednego z największych producentów konsol do gier, o nietworzeniu gier na Androida.

Ta informacja zasmuciła przede wszystkim inwestorów. Jak podaje serwis Bloomberg.com, na wieść o plotce, jakoby Nintendo wchodziło na rynek smartfonów, inwestorzy tak się ucieszyli, że akcje spółki wzrosły błyskawicznie o prawie 5%. Niestety rzecznik Nintendo, Yasuhiro Minagawa, oznajmił, że polityka firmy co do tworzenia software’u się nie zmienia.

Nintendo’s policy of only developing games for its console has not changed and will not change.

Ruch spółki jest o tyle niezrozumiały, że popularność smartfonów obecnie rośnie w tempie wykładniczym, a podparcie się taką marką bardzo ułatwiłoby ekspansję produkcji Nintendo. Jednak finalnie najbardziej zasmuceni będą ci, którzy zagrywają się grami od Nintendo. Na pocieszenie informujemy, że Android Market aż roi się od różnego rodzaju emulatorów Nintendo.

źródło: androidcommunity.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński