ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ea access electronic arts sony playstation 4

EA Access na PlayStation 4 zapowiedziane – więcej pytań niż odpowiedzi

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Podobno dzisiaj tylko pasjonaci kupują gry w pudełkach, nie mówiąc o kolekcjonerskich wydaniach. Cyfryzacja dotarła do tego stopnia, że często nawet zakup fizycznych płyt wiąże się z tym, że instalacji jesteśmy zmuszani do pobierania aktualizacji, które ważą więcej niż sama gra. O ile w ogóle instalacja następuje, a nie jest tylko skrótem do sklepu na danej platformie. Tym samym nie dziwi fakt, że coraz większą popularnością cieszą się różnorakie abonamenty, w ramach których mamy dostęp za darmo do szerokiej biblioteki gier. Jedną z takich propozycji jest EA Access od Electronic Arts. Usługa dostępna na dwóch platformach od lat nareszcie pojawi się na PlayStation 4.

Electronic Arts zapowiada EA Access na PlayStation 4

ea access electronic arts sony playstation 4

Electronic Arts tak naprawdę niewiele ujawniło w ramach dzisiejsze zapowiedzi. EA Access znane jest użytkownikom Xbox One i PeCetowcom (jako Origin Access) od wielu lat. W przypadku konsoli Microsoftu niemalże od pięciu i po takim czasie właśnie przyszedł czas na konkurenta od Sony. Dokładnie 24 lipca EA Access trafi na PlayStation 4. Co prawda polska cena nie została ogłoszona, ale w Stanach Zjednoczonych będzie ona wynosić 4,99 dolarów miesięcznie, czyli około 20 złotych. W przypadku Xbox One i PC EA Access kosztuje w naszym kraju 14,99 złotych za 30 dni. Co dostaniemy w zamian? Oficjalnie mowa jest, że wśród dostępnych tytułów nie zabraknie Battlefield 5, Anthem, FIFA 19 i A Way Out. Do tego zainteresowani mogą liczyć na 10-procentową zniżkę na zakupy cyfrowe. W ramach testów zainteresowani będą mogli przetestować nowe tytuły przed premierą, ale przez 10 godzin. Czy cały katalog gier na PlayStation 4 będzie identyczny, co w przypadku Xbox One? Na tę informację musimy poczekać.

Zobacz też: Nowoczesne substancje na wyciągnięcie ręki.

Skoro porównujemy platformy, to niestety, ale osoby, które zakupiły subskrypcję EA Access na konsoli Microsoftu i tak będą musieli to zrobić osobno na PlayStation 4. Nie jest ona międzyplatformowa. Skorzystacie? Jeśli tak, to w co zagracie na początku?

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy