RedmiBook 14 w Europie

Xiaomi RedmiBook 14 zmierza do Europy

Newsy

Redmi obecnie przygotowuje się do wprowadzenia na rynek europejski przystępnego cenowo laptopa RedmiBook 14. Komputer ten właśnie uzyskał certyfikat Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EEC). Dodatkowo na oficjalnej stronie internetowej Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EWG) wymieniono wśród certyfikowanych przez nią urządzeń nowego RedmiBooka pod numerem licencji KZ000000223.

RedmiBook 14 w Europie

Strona internetowa nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji laptopa. Potwierdza jednak nazwę urządzenia, co znacznie zwęża krąg poszukiwań. Nie ma bowiem mowy o nowym sprzęcie, a o jednym z modeli dostępnych obecnie na tynku chińskim. Marka Redmi zaprezentowała swój pierwszy laptop z serii RedmiBook 14 28 maja. W tym czasie notebook został zapowiedziany w wariantach z układami z serii Intel Core i5 i Core i7. Dodatkowo później doczekaliśmy się modelu z Intel Core i3 na pokładzie. Mowa jest więc o jednym z tych wariantów. Jest to dobra informacja dla wszystkich tych, którzy chcą kupić RedmiBooka 14, jednak obawiają się transportu z Państwa Środka. Dla przypomnienia: RedmiBook 14 posiada 14-calowy ekran Full HD i to właśnie od niego pochodzi jego nazwa. Wyświetlacz jest wyposażony w wąskie ramki o grubości 5,75 mm i przyzwoity stosunek ekranu do korpusu wynoszący 81,2%.

Zobacz też: Bezpieczeństwo osobiste to nowa aplikacja Google, która może uratować nam życie

Ekran jest również wyposażony w matową powłokę antyodblaskową, która zapewnia dobrą widoczność w ciągu dnia. Notebook jest stosunkowo lekki (1,5 kg) i wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę 19 mm. W przeciwieństwie do nowych MacBooków RedmiBook posiada wiele portów, takich jak HDMI, 2 × USB 3.0, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i port USB 2.0. Istotną cechą urządzenia jest wydajny system chłodzenia. Dodatkowo może pochwalić się długim czasem pracy na baterii wynoszącym do 10 godzin. Obsługuje tryb czuwania o bardzo niskim poborze mocy, a także funkcję Smart Unlock 2.0 firmy Xiaomi. Dzięki niej można odblokować RedmiBooka 14 w zaledwie 1,2 sekundy za pomocą opasek Mi band trzeciej i czwartej generacji. Dodatkowo laptop obsługuje dźwięk przestrzenny DTS. Miłym dodatkiem do każdego RedmiBooka jest przypisana licencja na Microsoft Office Home and Student.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x