Nie da się ukryć, że nikt nie lubi reklam, które są nam na siłe prezentowane. Można doceniać podejście nieinwazyjne, nienarzucające się, a wręcz ciekawe i oryginalne. Jednak tego typu promocji jest naprawdę mało. W takim razie, co powiecie na to, gdy Google, największy specjalista od dostarczania reklam, decyduje się na wyświetlanie ogromnego banera z materiałem promocyjnym na Twoim telewizorze poprzez aplikację YouTube’a? Nie brzmi to najlepiej, prawda?

Ogromne reklamy w aplikacji YouTube na telewizorach

Sytuacja wygląda tak, że od dzisiaj należy spodziewać się na każej aplikacji YouTube’a dedykowanej telewizorom dużych banerów z reklamą. Ten po pewnym czasie zacznie odtwarzać materiał, a jak nadal nie zareagujemy, to odtworzy się na pełnym ekranie. Szczęście w nieszczęściu – nie usłyszymy dźwięku. Sytuacja tyczy się każdej platformy – Android TV, Apple TV i autorskich rozwiązań poszczególnych producentów telewizorów, na których dostępna jest oficjalna aplikacja YouTube’a. Naturalnie u jednych te ogromne reklamy pojawią się wcześniej, u innych później – w moim przypadku na Xiaomi Mi Box jeszcze ich nie widać.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 Lite przedstawiony! I to w Europie.

Naturalnie YouTube musi na siebie zarabiać. Do niedawna portal przynosił głównie straty Google, ale czy taka forma reklam faktycznie została dobrze rozwiązanaa? W końcu Amerykanie tępią strony internetowe, na których pojawiają się irytujące grafiki i filmy, które zasłaniają to, co istotne. Cóż… Będzie trzeba się przyzwyczaić. Do gry wejdzie dodatkowe kliknięcie w dół, aby przejść do interesujących nas materiałów.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.