aparat kontra smartfon

Jak rozwój smartfonów wpływa na sprzedaż aparatów? Intrygujące statystyki

1 minuta czytania
Komentarze

Aparat to urządzenie, które niegdyś znajdowało się praktycznie w każdym domu. Nie ma w tym niczego dziwnego – każdy z nas od czasu do czasu lubi uwiecznić ładny widok bądź wspomnienie po to, by w przyszłości do niego wrócić. Rozwój smartfonów ma jednak ogromny wpływ na to, jak przedstawia się sprzedaż aparatów, zarówno cyfrowych. Jak dokładnie prezentują się te dane?

Rozwój smartfonów silnie wpływa na sprzedaż aparatów

aparat kontra smartfon
Fot.: Statistics Data Facts

Powyższy wykres przedstawia porównanie sprzedaży aparatów do liczby kupowanych smartfonów. Jak możecie zobaczyć, rozwój przenośnych urządzeń drastycznie ograniczył sprzedaż tych pierwszych. Nie ma w tym oczywiście niczego dziwnego, w końcu przy pomocy telefonu każdy wykonywać może dość dobre zdjęcia). Przełomowy moment miał miejsce w okolicach 2011 roku, kiedy to sprzedano 121 milionów aparatów. Dla porównania, w najlepszym okresie zakupiono ponad 10 razy więcej smartfonów. Później było już tylko gorzej – szacuje się, że w 2019 roku sprzedanych zostanie wyłącznie 15 milionów aparatów. Sprzedaż inteligentnych telefonów aktualnie również spada, jednak stosunkowo delikatnie – wygląda na to, że rynek powoli się przesyca.

Zobacz też: Poznajcie router dla wymagających od Xiaomi.

A co Wy sądzicie o przedstawionych powyżej danych? Czy w codziennym życiu wciąż korzystacie z aparatu innego niż w smartfonie? Dajcie znać w komentarzach!

Motyw