samsung galaxy s4 active

 

Producenci urządzeń mobilnych często starają się wypromować pewne trendy wśród swoich propozycji. Często zdarza się, że są one podłapywane przez konkurencję i tak oto teraz niemalże pewnym punktem w specyfikacji głównie flagowych modeli jest zwiększona odporność na kurz i wodę.

 

Powyższy trend w głównej mierze spopularyzowało Sony w swoich słuchawkach, niekoniecznie tych z najwyższej półki. Teraz również Samsung od premiery S4 Active stosuje tego typu zagrywki i tym samym obecny flagowy smartfon także posiada certyfikat IP67 świadczący o tym, że większa ilość kurzu czy też wody nie stanowi zagrożenia dla delikatnej elektroniki, która znajduje się wewnątrz obudowy. Tym samym warunki gwarancyjne są nieco odmienne w stosunku do urządzeń bez tego certyfikatu.

 

 

samsung galaxy s5 mini ip67

 

Bliższe przyjrzenie się opisowi wykluczeń serwisowych Samsunga zdradziło nam to, że także pomniejszona wersja S5 będzie bardziej odporna na kurz i wodę. To zdecydowanie świadczy o tym, że premiera Galaxy S5 Mini jest nam coraz bliższa mimo że niewiele znamy pewników o tym modelu. Najświeższe plotki mówią o układzie Snapdragon 400 z 1,5 GB RAMu oraz 4,5-calowy wyświetlaczu i rozdzielczości 1280×720.

 

Niemniej jednak wciąż nie jest nam znana data premiery Galaxy S5 Mini oraz jego cena. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że może to nastąpić równocześnie z prezentacją Galaxy K Zoom, a więc bezpośrednim następcą Galaxy S4 Zoom, który pojawi się oficjalnie na świecie już za kilka dni.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.