OnePlus jest przygotowany na premierę nowych telefonów w przyszłym miesiącu, zgodnie z ostatnim wyciekiem. Jednak firma ma jeszcze jeden produkt zaplanowany na wrzesień. Mowa tutaj o jej pierwszym telewizorze. Ma się on nazywać OnePlus TV i być na rynku telewizorów tym samym, czym OnePlus 7 Pro jest dla rynku smartfonów. Pete Lau, prezes OnePlus, ujawnił kilka nowych szczegółów na temat OnePlus TV w wywiadzie z Business Insider.

OnePlus TV z ekranem QLED

OnePlus TV z ekranem QLED

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Po pierwsze, potwierdził, że telewizor OnePlus zostanie przedstawiony we wrześniu i jako pierwszy dotrze do Indii. Jest to kolejny dowód na to, że smartfony OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro zostaną zaprezentowane w Indiach 26 września. Telewizor i telefony powinny mieć swoją premierę tego samego dnia. Pete Lau ujawnił, że podczas tworzenia telewizora koncentrowano się na jakości obrazu i dźwięku. Według niego opinie od wielu użytkowników mówiły: (…) jakość obrazu jest najważniejszą rzeczą, na której im zależy. Najwyższy organ wykonawczy firmy ujawnił, że porównał ich telewizję z najlepszymi z najlepszych. Choć może to oznaczać, że jakość powinna być wysoka, należy pamiętać, że telewizor OnePlus nie korzysta z panelu OLED, ale z panelu QLED.

Zobacz też: Google Duo z trybem słabego oświetlenia

Wyjaśniając przyczynę nieużywania OLED, Lau powiedział, że panele OLED są drogie, a różnica w cenie nie odpowiada różnicy w jakości. Jedna rzecz, o której nie wspomniał, to rozmiar ekranu telewizora. OnePlus TV będzie działał z systemem Android TV. Jednak w wersji dostosowanej do potrzeb klienta. Według Lau system operacyjny został zoptymalizowany i głęboko zintegrowany, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia dla użytkownika. Wyjaśnienie dotyczące interfejsu użytkownika podane przez Business Insider mówi, że OnePlus TV nie będzie wyświetlać karuzeli aplikacji telewizyjnych, jak większość Smart TV. Zamiast tego pokaże użytkownikom treści, które lubią, eliminując tym samym potrzebę zapamiętywania aplikacji strumieniowej, która pokazuje seriale telewizyjne lub film. OnePlus TV ma na celu bezproblemową integrację ze smartfonem i jego klawiaturą. Telewizor ma trafić także na rynek Europejski. Oznacza to, że my także będziemy mogli go kupić.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.