Google Duo tryb słabego oświetlenia

Google Duo z trybem słabego oświetlenia

Newsy

Google wprowadza tryb słabego oświetlenia do Duo, swojej aplikacji do prowadzenia rozmów wideo, która może wykrywać słabe warunki oświetleniowe i automatycznie dostosowuje obraz do oświetlenia twarzy w kadrze. W komunikacie prasowym Google mówi, że ten nowy tryb będzie dobrodziejstwem dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na energii elektrycznej. Zwłaszcza jeśli my lub ktoś, kogo znamy, mieszka w miejscu dotkniętym częstymi awariami zasilania. Może to być idealne rozwiązanie, gdy chcemy porozmawiać ze znajomym lub członkiem rodziny, który mieszka w innej strefie czasowej.

Google Duo tryb słabego oświetlenia

Google Duo tryb słabego oświetlenia

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Co ciekawe, tryb słabego oświetlenia w Google Duo jest symulowany w aplikacji w oparciu o warunki oświetleniowe. Google nie wspomina żadnego polegania na możliwościach, lub ich braku, aparatu fotograficznego telefonu. I nie wygląda na to, że Duo jedynie zwiększa jasność ekranu, aby uzyskać efekt lampy błyskowej. Na prezentacji wygląda to raczej na programowe rozjaśnienie obrazu. Tryb słabego oświetlenia jest rozwijany globalnie dla użytkowników systemów iOS i Android w tym tygodniu. Powinien więc być dostępny dla wszystkich użytkowników w ciągu kilku dni.

Zobacz też: Nokia 2720 – legendardna klapka powraca w wersji LTE

Nie należę do fanów wideorozmów. Trudno mi więc wypowiedzieć się o faktycznej użyteczności takiej funkcji. Wygląda mi to jednak na bardzo miły i użyteczny dodatek do komunikatora wideo. Mam nadzieję, że konkurencja chętnie podchwyci ten pomysł i zastosuje go w swoich aplikacjach do prowadzenia wideorozmów.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x