Edycja na żywo w Dokumentach Google pomoże osobom niedowidzącym

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-21

W tym roku Google wprowadził szereg funkcji ułatwiających dostęp do swoich produktów. Mają one sprawić, że będą bardziej użyteczne dla wszystkich. Na przykład wzmacniacz dźwięku ułatwia prowadzenie rozmów w głośnych miejscach. Natomiast funkcja transkrypcji na żywo daje użytkownikom niesłyszącym i niedosłyszącym kontekst dotyczący otaczającego ich środowiska. Jego najnowsza oferta jest przeznaczona do edycji na żywo w Dokumentach Google. Ma ona na celu pomóc użytkownikom w śledzeniu aktualizacji w czasie rzeczywistym dokonywanych przez współpracowników dokumentów.

Dokumenty Google z ułatwieniami dla niedowidzących

Dokumenty Google z ułatwieniami dla niedowidzących

Pasek boczny Live Edits, przeznaczony do użytku z czytnikami ekranowymi lub wyświetlaczami Braille-a, zawiera listę aktualizacji w czasie rzeczywistym dokonanych w dokumencie przez innych. Umożliwia odczytanie tych zmian na głos przez preferowane przez użytkownika urządzenie głosowe. Można śledzić zmiany dokonywane przez jednego współpracownika lub śledzić zmiany dokonane przez każdego, kto pracuje nad dokumentem. Funkcja ta zostanie uruchomiona już dziś i będzie dostępna dla wszystkich wersji pakietu G Suite w nadchodzących tygodniach.

Zobacz też: Gamescom 2019: zwiastuny, które musisz zobaczyć

Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz więcej firm skupia się na potrzebach osób niepełnosprawnych. Jeszcze kilkanaście lat temu byli oni pomijani przez wielkie koncerny. Jedynie niewielkie firmy, często stworzone przez kogoś, kto miał w swoim otoczeniu taką osobę, skupiały się na ułatwieniu im życia. Stanowią oni bowiem nieliczną grupę. Teraz kiedy rynek się nasycił, każdy klient dla korporacji jest na wagę złota. Dzięki temu coraz więcej dużych firm zaczyna się angażować w przygotowywanie rozwiązań mających na celu ułatwienie im życia.

Źródło: Engadget


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x