ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Chromium Edge beta

Przeglądarka Microsoft Chromium Edge trafiła do kanału beta

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Beta jest trzecim i najbardziej stabilnym z kanałów testowych Microsoftu. Najważniejsze aktualizacje są wdrażane w przybliżeniu co sześć tygodni wraz z okazjonalnymi poprawkami błędów i łatkami bezpieczeństwa. Microsoft Chromium Edge jest o krok bliżej ogólnej dostępności. We wtorek, wiceprezes firmy Windows, Joe Belfiore, ogłosił wersję beta dla następnej wersji Microsoft Edge, która jest już dostępna dla wszystkich obsługiwanych wersji Windows i macOS.

Microsoft Chromium Edge beta

Najnowsza wersja Edge obsługuje 14 języków i wprowadza nowe dostosowywanie zakładek, umożliwiając użytkownikom wybranie tego, co widzą podczas otwierania nowej strony poprzez wybranie układu skupionego, inspirującego lub informacyjnego. Można również uzyskać dostęp do ciemnego motywu i wybrać jeden z trzech poziomów zapobiegania śledzeniu. Wersja beta zawiera dodatkowo kilka komercyjnych funkcji ogłoszonych przez Microsoft na konferencji Build, w tym Microsoft Search wbudowany w Bing tryb Internet Explorer i Windows Defender Application Guard.

Zobacz też: TCL przygotowuje cztery wyjątkowe smartfony na IFA

Microsoft Chromium Edge czyni stałe postępy do 2019 roku. W kwietniu firma wysłała pierwszą wersję przeglądarki Canary i Developer, a miesiąc później wersję dla systemu MacOS. W czerwcu nowa przeglądarka stała się dostępna dla systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Belfiore powiedział, że pobrano ponad milion egzemplarzy preview builds. Otrzymał także ponad 140 000 opinii, które pomagają im szybko udoskonalić produkt. Sam niestety rzadko korzystam z komputera z Windowsem. Dlatego też zwracam się z pytaniem do Was: Czy ktoś korzysta z Microsoft Chromium Edge beta? Może chciałby się pochwalić wrażeniami z użytkowania tej przeglądarki? Gorąco zapraszam do wyrażenia o niej swojej opinii.

Źródło: TehSpot

Sprawdź najnowsze wpisy