TCL jest firmą stojącą między innymi za Alcatelem i BlackBerry. Chociaż firma ogłosiła kilka nowych telefonów Alcatel w tym roku, raczej nie mamy co oczekiwać na smartfon z logo jeżynki. Wyciekły natomiast plany firmy co do premier następnych smartfonów. Producent pracuje nad czterema nowymi urządzeniami. Te nie będą jednak standardowymi smartfonami.

Cztery smartfony od TCL

Cztery smartfony od TCL

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Wyciek ten został udostępniony na Twitterze przez niezastąpionego Evana Blassa i obejmuje urządzenia planowane do wydania w ciągu najbliższych 4 kwartałów.

TCL T1

Pierwszy na liście jest TCL T1, smartfon z potrójnym aparatem i ekranem z orworami nazwanym przez producenta Dotch Display. Telefon ma zostać zaprezentowany już w przyszłym miesiącu na targach IFA 2019. TCL T1 będzie miał 6,53-calowy wyświetlacz Full HD+ Dotch™ zajmujący 90% frontu urządzenia. Otwór w ekranie znajduje się w lewym górnym rogu i jest domem dla aparatu selfie o rozdzielczości 24 Mpix. Będzie napędzany przez procesor Snapdragon 675 firmy Qualcomm i połączony z 6 GB RAM i 128 GB pamięci masowej. Trzy kamery z tyłu to główny sensor 48 Mpix, aparat szerokokątny 16 Mpix 123° oraz czujnik głębi 2 Mpix. Kamery są rozmieszczone poziomo.

Zobacz też: Nagrywanie 4K w 60 FPS to tylko początek możliwości Kirina 990

TCL T1 ma również zamontowany z tyłu skaner linii papilarnych. Za zasilanie ma odpowiadać bateria o pojemności  3820 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania do 18 W. Smartfon na start dostanie Androida 9.0 Pie, jednak producent obiecuje aktualizację do Androida Q. Telefon posiada również port USB Type-C. Na podstawie zdjęć wiemy, że telefon będzie dostępny w wersji czarno-białej. Będzie on również wyceniony w przedziale od 299 do 399 euro.

TCL T1 Pro

W pierwszym kwartale 2020 roku TCL wyda ulepszoną wersję modelu T1. Zostanie on wyposażony w wyświetlacz nazywany przez producenta EDGE Amoled. Będzie on również wyposażony w poczwórny aparat fotograficzny. Jego cena ma się wahać od 399 do 499 euro.

TCL T1 Pro 5G i TCL T1 5G

W II i III kwartale 2020 roku TCL wypuści warianty 5G TCL T1 i TCL T1 Pro. Podczas gdy T1 Pro 5G wydaje się dodawać tylko łączność 5G, T1 straci jeden z aparatów. Będzie to także pierwszy, nieflagowy smartfon 5G od producenta. Oba telefony będą miały swoje etykiety cenowe w przedziale od 499 do 599 euro.

TCL FLEXTAB

TCL ogłosi również TCL FLEXTAB w trzecim kwartale 2020 roku. Urządzenie to będzie posiadało elastyczny wyświetlacz AMOLED, który będzie składany do wewnątrz. Tablet będzie kosztował powyżej 1299 euro.

Źródło: Twitter
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.