samsung-Galaxy-tab-7
Pierwszym tabletem w ofercie Samsunga był Galaxy Tab. Urządzenie to pod względem możliwości jest dalekie od tego, co teraz oferują najwięksi producenci sprzętu elektronicznego. Samsung niespodziewanie planuje wydanie nowego urządzenia – Galaxy Tab 7.

Samsung Galaxy Tab P1000 zdecydowanie nie należał do grupy urządzeń, które mogły przekonać niezdecydowanych do zakupu tabletu z systemem Android. Niewielki ekran, przeciętna specyfikacja techniczna i nie najniższa cena miała bezpośrednie przełożenie na „sukces” rynkowy tego tabletu.

Na szczęście koreański producent wyciągnął wnioski i zaprezentował dwa nowe urządzenia z serii Galaxy Tab – tablet z ekranem 10.1 cala i 8.9 cala. W obu przypadkach ciężko mieć jakiekolwiek zarzuty co do konfiguracji sprzętowej czy systemu, którym jest Honeycomb. Klienci, którzy uważają, że 8.9 cala to nadal za dużo, być może będą zainteresowani 7-calową wersją.

Sercem Samsunga Galaxy Tab 7 ma być procesor Exynos taktowany zegarem 1.2 GHz. RAM to zaledwie 1 GB, ale tyle powinno wystarczyć w przypadku systemu Gingerbread 2.3.4. Koreański producent zdecydował się na udostępnienie 16 GB pamięci na pliki użytkownika. Ekran ma być wykonany w technologii IPS.

Debiut najmniejszego tabletu w rodzinie Samsunga przewidziany jest na jesień tego roku. Podobnie jak konkretna data premiery nie jest znana, tak też nie wiadomo jaka będzie cena tego tabletu, który ma konkurować m.in. z HTC Flyer.

źródło: HDBlog.it

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula