ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG Optimus G z Androidem 4.4.2 już tego lata?

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
lg_optimus_g

LG Optimus G jest jednym z najlepszych urządzeń z systemem Android. Dzięki dobrej specyfikacji (jeden z pierwszych modeli z czterordzeniowym Snapdragonem S4) stał się prekursorem dla sygnowanego marką Google Nexusa 4. Pomimo swojego „wieku” i wielu następców wciąż dla wielu jest ulubionym smartfonem. Wygląda na to, że południowokoreańska firma nie zapomina o nim, i pomimo, że aktualnie pracuje na Androidzie 4.1 dostanie aktualizację do najnowszej wersji KitKat.

Gdy Optimus G zadebiutował w listopadzie 2012 roku, pracował na Androidzie 4.0.4 Ice Cream Sandwich, jednak prawie dokładnie rok temu, w marcu 2013 roku został zaopatrzony w wersję 4.1.2 Jelly Bean. Po tym fakcie zaczęto spisywać go na straty, gdyż w planach nie było kolejnych aktualizacji, a niektórzy wylewali swoje żale na różnych forach, gdyż poczuli się w tej sytuacji oszukani.

Wygląda jednak na to, że smartfon może zyskać nowe życie. Wszystko za sprawą francuskiego operatora SFR, który poinformował, że LG zamierza wypuścić oficjalną aktualizację oprogramowania do wersji 4.4.2. Według tego źródła, Optimus G zacznie pracować pod kontrolą KitKata już w najbliższych miesiącach, a oficjalne wydanie zadebiutuje już w lecie, a wszystko za sprawą ogromnej polarności tego modelu na Starym Kontynencie.

Jeżeli ta informacja zostanie potwierdzona, LG bardzo poprawi swoją reputację oraz udowodni, że nawet starsze modele mogą doczekać się aktualizacji do najnowszych wersji Androida.

Źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy