Mapy Google

Rower miejski w Mapach Google – znajdź stację i zobacz, czy jest pusta

Newsy

Dziś Mapy Google otrzymały nową funkcję dostępną w Warszawie. Od teraz mamy możliwość znalezienia stacji rowerów miejskich oraz zobaczenia liczby dostępnych pojazdów znajdujących się na niej. Nowość stopniowo ma być wprowadzana do kolejnych dużych miast w naszym kraju.

Rowery miejskie dostępne w aplikacji Google Maps

Rowery miejskie na Mapach Google

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Bikesharing globalnie rozwija się bardzo dynamicznie, ponieważ ludzie zmieniają sposób poruszania się po mieście. Na świecie istnieje w tej chwili ok. 1600 systemów miejskich rowerów i ponad 18 milionów współdzielonych pojazdów. Łatwo zauważyć, że jest to bardzo popularny sposób komunikacji. W związku z tym Google w ostatnim roku skupiło się na testach nowej funkcji w swojej aplikacji map. Mieszkańcy jednej z największych amerykańskich metropolii mogli wypróbować nową opcję i jak widać sprawdziła się ona bardzo dobrze.

Dzisiaj firma wprowadza możliwość wyszukania rowerów miejskich w aplikacji Google Maps w 24 miastach świata, w tym w Warszawie. Szkoda, że tylko jedno polskie miasto otrzymał taką funkcjonalność, ale z czasem pozostałe większe polskie ośrodki dostaną taką opcję. Reszta miast obsługujących od dziś rowery w Mapach Google to: Barcelona, ​​Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tajpej, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń i Zurych.

Zobacz też: Lime – dwie hulajnogi na jedno konto, czyli poznaj przejazdy grupowe

Nowe możliwości są dostępne dzięki wprowadzeniu bezpośrednio do Map Google nowego globalnego kanału danych o udostępnianiu rowerów. Niezależnie od tego, czy odwiedzamy jakieś miasto pierwszy raz, czy poruszamy się po nim codziennie dojeżdżając do pracy, mapy ułatwią nam wybór najlepszej opcji transportu. Wszystkie dane pojawiają się w czasie rzeczywistym. Warto zaznaczyć, że aby użyć tej funkcji w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “Veturilo”, czyli nazwę warszawskiego systemu rowerów miejskich.

Źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x