Monopol Google w Indiach

Google kończy wsparcie dla aplikacji mobilnej AdSense

2 minuty czytania
Komentarze

Google AdSense jest największą istniejącą platformą reklamową w Internecie. Jest to siła napędowa zdecydowanej większości reklam na każdej ze stron. Mobilne aplikacje na Androida i iOS pozwalały szybko sprawdzić zarobki oraz pozostałe dane bez konieczności posiadania przy sobie komputera. Niestety firma kończy wsparcie aplikacji mobilnych i skupi się przede wszystkim na rozwoju wersji internetowej.

Koniec wsparcia dla aplikacji Google AdSense

Dotarliśmy do informacji mówiącej, że firma zmienia swoją strategię, jeśli chodzi o użytkowników AdSense. Zdecydowana większość klientów korzysta przede wszystkim z przeglądarki kontrolując swoje zarobki czy wydatki. Z tego powodu Google zdecydowało, że zajmie się główne wsparciem wersji dla przeglądarek, natomiast aplikacje na mobilne platformy zostaną bez możliwości rozwoju. Fundusze inwestycyjne zostaną przeznaczone przede wszystkim na wspólną wersję internetową. Aplikacja dla przeglądarek powinna być kompatybilna z każdym systemem i każdą wielkością wyświetlacza.

Takie rozwiązanie pozwoli firmie dostarczyć najnowsze funkcje zoptymalizowane pod urządzenia mobilne zdecydowanie szybciej niż ma to miejsce w tej chwili. Myślę, że jest to bardzo dobry ruch ze strony Google, ponieważ użytkownicy bez względu na sposób i miejsce używania będą mieli dostęp do najnowszych aktualizacji aplikacji.

Zobacz też: Po licznych aferach z Google odchodzi jeden z czołowych pracowników

Firma zakłada, że dedykowane aplikacje nie będą się już nadawać do pracy w ciągu najbliższych miesięcy. Samo zakończenie działania ma nastąpić wraz z końcem tego roku. Popularność programów można też zmierzyć patrząc na datę ostatniej aktualizacji dla obu systemów. Miała ona miejsce ponad rok temu, więc tak naprawdę, już w tym momencie wersje dla Androida i iOS są nieaktualne. Jeśli nadal używacie aplikacji mobilnej AdSense, polecam już teraz przerzucić się na komputer.

Źródło: androidpolice

Motyw