Protest pracowników Google

Po licznych aferach z Google odchodzi jeden z czołowych pracowników

Newsy

Meredith Whittaker, założycielka Google Open Research Group i jeden z liderów zeszłorocznych marszu pracowników, opuszcza firmę. Google potwierdziło jej odejście, które po raz pierwszy zostało ujawnione na Twitterze przez inżyniera serwisu i zgłoszony przez Bloomberga. Portal jednak nie skomentował całego wydarzenia. Whittaker i inna z organizatorów walkout, Claire Stapleton, powiedziały, że miały do czynienia z odwetem od Google po proteście. Inni pracownicy twierdzili również, że doświadczyli konsekwencji w wyniku ich udziału, którym Google zaprzeczyło.

Meredith Whittaker opuszcza Google

Meredith Whittaker opuszcza Google

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Tysiące pracowników na całym świecie wzięło udział w masowym marszu w listopadzie ubiegłego roku. Wszystko po to, żeby zaprotestować przeciwko temu, jak Google radzi sobie z zarzutami dotyczącymi molestowania seksualnego i wykroczeń. Poprosili firmę o wdrożenie kilku środków przeciwko molestowaniu i dyskryminacji. W tym zakończenie przymusowego arbitrażu. A także o publiczne ujawnienie na temat przejrzystości molestowania seksualnego. Walczyli także o bezpieczny i anonimowy proces zgłaszania nadużyć seksualnych. Walka przyszła po raporcie New York Timesa, że pomimo wiarygodnych zarzutów o nadużycia seksualne wobec współtwórcy Androida Andyego Rubina, opuścił Google z pakietem wypłat 90 milionów dolarów.

Zobacz też: Europejski system nawigacyjny Galileo boryka się z poważną awarią.

W ciągu ostatniego roku pracownicy Google protestowali również przeciwko Projektowi Dragonfly. Czyli cenzurowanej przez firmę wyszukiwarce dla Chin oraz jej umowie z Pentagonem na wykorzystanie technologii AI do analizy filmów. Google ogłosiło w czerwcu, że nie przedłuży umowy. Whittaker, która jest współdyrektorem AI Now, komitetu ds. etyki powiązanego z New York University oznajmiła, że była niezwykle zadowolona z tej decyzji, i mieć głęboki szacunek dla wielu ludzi, którzy pracowali i ryzykowali, aby to się stało. Google nie powinno być zaangażowane w biznes zbrojeniowy.

Źródło: Techcrunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x