Onlive-Logo
Jeśli jeszcze nie wiecie czym jest OnLive, to w jednym zdaniu: jest to usługa podobna do VOD (wideo na żądanie), tyle że zamiast filmu „na żywo” (On Live) streamowana jest ze zdalnych serwerów wybrana przez nas gra. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności kupna gry jedynie wypożycza się ją na czas grania oraz minimalne koszty instalacyjne.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że OnLive zademonstrowało swój pad Universal Wireless Controller. Jest to o tyle ciekawe, że kontroler ów pozwala grać również za pomocą urządzenia z Androidem. Jak mówi CEO OnLive, Steve Perlman:

onlive2

We set out to make OnLive available everywhere. Now that this is a reality, consumers need a way to enjoy the full OnLive experience on any device. The new OnLive Universal Wireless Controller places high-quality gameplay in your hands whether on a TV, computer, tablet/smartphone device or on future OnLive-compatible devices yet to be introduced.

Na razie usługa nie jest zbyt popularna w Polsce, ponieważ serwery OnLive znajdują się w Stanach, więc podczas grania występują ogromne lagi. Jednak dobrze wiedzieć, że coraz więcej usług umieszczanych jest w chmurze, co przekłada się m.in. na ich powszechność oraz redukcję tzw. redundancji (występowanie kilku egzemplarzy tej samej informacji).

źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński